Další modely značky PL
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Další modely zatím nejsou dostupné.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 19 přípojných vozidel modelové řady PL 190, což toto přípojné vozidlo řadí na 412. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Další modely zatím nejsou dostupné.
Souhrn vychází z 111 různých vozidel a 2 154 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 111 |
| Evidované prohlídky | 2 154 |
| Pravidelné prohlídky | 1 821 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 176 |
| Dostupné období | 06.11.2008 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 821. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 821 | 89,1 % |
| Opakovaná | 188 | — |
| Evidencní kontrola | 142 | — |
| Na žádost zákazníka | 3 | — |
Z 1 821 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 622, tedy 89,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 622 | 89,1 % |
| Výsledek 2 | 179 | 9,8 % |
| Výsledek 3 | 20 | 1,1 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 6 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 5 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 3 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 3 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 2 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 2 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 4.3.1.1.3 | C | Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.5.4.1.6 | B | Umístění zadní mlhové svítilny (popř. párem svítilen) na vozidle nesplňuje požadavky na její uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na její umístění vzhledem k výšce vozidla nebo vzhledem k vzdálenosti od brzdové svítilny, nebo jejímu úhlovému naklopení či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky její geometrické viditelnosti. | 1 |
| 4.8.2.1.7 | B | Umístění odrazek na vozidle, nesplňuje požadavky na jejich uspořádání, orientaci, třídu odrazky nebo umístění vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla, úhlovému naklopení všemi směry (±3°) či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. | 1 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 70 | 61 |
| 2025 | 109 | 94 |
| 2024 | 101 | 80 |
| 2023 | 117 | 98 |
| 2022 | 148 | 124 |
| 2021 | 135 | 114 |
| 2020 | 104 | 85 |
| 2019 | 112 | 92 |
| 2018 | 99 | 82 |
| 2017 | 108 | 89 |
| 2016 | 115 | 84 |
| 2015 | 140 | 119 |
| 2014 | 144 | 131 |
| 2013 | 137 | 112 |
| 2012 | 128 | 111 |
| 2011 | 104 | 92 |
| 2010 | 143 | 130 |
| 2009 | 129 | 112 |
| 2008 | 11 | 11 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Antip 7521 | 19 | 147 | 93,9 % |
| HP 650.83 | 19 | 345 | 95,1 % |
| Inpro CA | 19 | 181 | 90,6 % |
| NP 2M | 19 | 1 585 | 87,4 % |
| Neptun N7-253PTW | 19 | 54 | 90,7 % |
| PL 190 (aktuální model) | 19 | 1 821 | 89,1 % |
| PV 90 | 19 | 827 | 89,6 % |
| Rapid DV | 19 | 248 | 94,4 % |
| TPV Trailers EU1310 | 19 | 260 | 92,7 % |
| Vezeko ---R1X1X | 19 | 41 | 92,7 % |
| Agados Konkurent | 18 | 1 127 | 94,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.