Další modely značky Podlešák
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 532 přípojných vozidel modelové řady Podlešák T 600, což toto přípojné vozidlo řadí na 40. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 416 různých vozidel a 4 589 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 416 |
| Evidované prohlídky | 4 589 |
| Pravidelné prohlídky | 3 907 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 172 |
| Dostupné období | 03.12.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 907. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 907 | 89,9 % |
| Opakovaná | 359 | — |
| Evidencní kontrola | 313 | — |
| Na žádost zákazníka | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 3 907 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 511, tedy 89,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 511 | 89,9 % |
| Výsledek 2 | 349 | 8,9 % |
| Výsledek 3 | 47 | 1,2 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.7.1.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 8 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 7 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 7 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 7 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 7 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 6 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 6 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 5 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 5 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 4 |
| 6.2.10.2.2 | B | Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. | 4 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 4 |
| 4.3.1.1.3 | C | Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 251 | 220 |
| 2025 | 334 | 295 |
| 2024 | 381 | 337 |
| 2023 | 385 | 337 |
| 2022 | 375 | 325 |
| 2021 | 323 | 266 |
| 2020 | 291 | 236 |
| 2019 | 357 | 305 |
| 2018 | 334 | 284 |
| 2017 | 265 | 220 |
| 2016 | 240 | 204 |
| 2015 | 280 | 239 |
| 2014 | 256 | 225 |
| 2013 | 185 | 155 |
| 2012 | 117 | 102 |
| 2011 | 119 | 89 |
| 2010 | 84 | 65 |
| 2009 | 10 | 3 |
| 2008 | 2 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Martz 8 | 591 | 893 | 79,6 % |
| Niewiadow Bs750 | 584 | 1 213 | 89,7 % |
| BOB I | 577 | 6 604 | 89,2 % |
| Vapp Profi | 550 | 1 192 | 94,1 % |
| Brenderup 1205S | 535 | 1 050 | 89,1 % |
| Podlešák T 600 (aktuální model) | 532 | 3 907 | 89,9 % |
| Kobras Universal | 525 | 7 538 | 91,0 % |
| NP 3 | 514 | 16 123 | 91,8 % |
| Podlešák T 700 | 504 | 3 756 | 89,5 % |
| Jinos N1B | 496 | 1 334 | 92,7 % |
| Kobras Hobby | 486 | 6 207 | 89,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.