Další modely značky BOB
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 577 přípojných vozidel modelové řady BOB I, což toto přípojné vozidlo řadí na 37. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 732 různých vozidel a 7 861 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 732 |
| Evidované prohlídky | 7 861 |
| Pravidelné prohlídky | 6 604 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 692 |
| Dostupné období | 03.11.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 6 604. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 6 604 | 89,2 % |
| Opakovaná | 665 | — |
| Evidencní kontrola | 580 | — |
| Na žádost zákazníka | 8 | — |
| Narízená technická prohlídka | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
Z 6 603 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 891, tedy 89,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 891 | 89,2 % |
| Výsledek 2 | 629 | 9,5 % |
| Výsledek 3 | 83 | 1,3 % |
| Jiný / neuvedený | 1 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.1.6.3.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 22 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 12 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 11 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 9 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 9 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 5 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 5 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 5 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 4 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 4 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 4 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 4 |
| 7.90.2.2 | B | Označení některých předepsaných údajů na vozidle je poškozené tak, že je nečitelné nebo neplní svoji funkci. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 297 | 274 |
| 2025 | 344 | 302 |
| 2024 | 363 | 305 |
| 2023 | 465 | 396 |
| 2022 | 516 | 432 |
| 2021 | 423 | 347 |
| 2020 | 394 | 308 |
| 2019 | 495 | 396 |
| 2018 | 581 | 483 |
| 2017 | 509 | 433 |
| 2016 | 393 | 314 |
| 2015 | 451 | 377 |
| 2014 | 586 | 526 |
| 2013 | 559 | 473 |
| 2012 | 385 | 330 |
| 2011 | 397 | 327 |
| 2010 | 370 | 310 |
| 2009 | 322 | 263 |
| 2008 | 11 | 8 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| TPV Trailers EU2010 | 720 | 4 877 | 89,9 % |
| Vezeko Titbit | 652 | 5 934 | 91,0 % |
| Niewiadow B1 | 603 | 1 085 | 83,9 % |
| Martz 8 | 591 | 893 | 79,6 % |
| Niewiadow Bs750 | 584 | 1 213 | 89,7 % |
| BOB I (aktuální model) | 577 | 6 604 | 89,2 % |
| Vapp Profi | 550 | 1 192 | 94,1 % |
| Brenderup 1205S | 535 | 1 050 | 89,1 % |
| Podlešák T 600 | 532 | 3 907 | 89,9 % |
| Kobras Universal | 525 | 7 538 | 91,0 % |
| NP 3 | 514 | 16 123 | 91,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.