Další modely značky Pongratz
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 343 přípojných vozidel modelové řady Pongratz LH, což toto přípojné vozidlo řadí na 23. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 415 různých vozidel a 861 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 415 |
| Evidované prohlídky | 861 |
| Pravidelné prohlídky | 739 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 11 |
| Dostupné období | 29.07.2016 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 739. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 739 | 91,1 % |
| Opakovaná | 61 | — |
| Evidencní kontrola | 58 | — |
| Pred registrací | 3 | — |
Z 739 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 673, tedy 91,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 673 | 91,1 % |
| Výsledek 2 | 62 | 8,4 % |
| Výsledek 3 | 4 | 0,5 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.7.1.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 8 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 3 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 3 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 3 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 3 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 2 |
| 4.6.1.1.2 | B | Nesvítí žádný zpětný světlomet. | 2 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 4.2.1.2.2 | B | Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2016 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 168 | 157 |
| 2025 | 176 | 154 |
| 2024 | 177 | 161 |
| 2023 | 112 | 102 |
| 2022 | 127 | 102 |
| 2021 | 50 | 36 |
| 2020 | 22 | 13 |
| 2019 | 14 | 7 |
| 2018 | 7 | 4 |
| 2017 | 5 | 3 |
| 2016 | 3 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Humbaur HTK | 364 | 1 426 | 90,6 % |
| Vapp PA | 364 | 5 522 | 95,7 % |
| Knaus Südwind | 353 | 3 112 | 96,5 % |
| Eurotrailers EV | 347 | 1 421 | 95,6 % |
| Agados Delta | 343 | 977 | 95,5 % |
| Pongratz LH (aktuální model) | 343 | 739 | 91,1 % |
| Vapp PVV | 343 | 3 825 | 90,6 % |
| Weinsberg W51 | 339 | 994 | 97,3 % |
| Pongratz PHL | 328 | 2 032 | 88,5 % |
| Temared 4 | 316 | 394 | 86,3 % |
| Agados Porthos | 288 | 1 132 | 92,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.