Další modely značky Pontiac
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Trans | 21 | 644 |
| Fiero | 20 | 272 |
| LE | 6 | 129 |
| Grand | 12 | 120 |
| Bonneville | 17 | 54 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 133 osobních automobilů modelové řady Pontiac Firebird, což tento osobní automobil řadí na 675. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Trans | 21 | 644 |
| Fiero | 20 | 272 |
| LE | 6 | 129 |
| Grand | 12 | 120 |
| Bonneville | 17 | 54 |
Souhrn vychází z 289 různých vozidel a 1 827 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 289 |
| Evidované prohlídky | 1 827 |
| Pravidelné prohlídky | 1 274 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 799 |
| Dostupné období | 07.10.2008 – 04.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 274. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 274 | 93,1 % |
| Evidencní kontrola | 241 | — |
| Historického vozidla | 84 | — |
| Opakovaná | 72 | — |
| Pred registrací | 63 | — |
| Na žádost zákazníka | 48 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 35 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 2 | — |
Z 1 232 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 147, tedy 93,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 147 | 93,1 % |
| Výsledek 2 | 62 | 5,0 % |
| Výsledek 3 | 23 | 1,9 % |
| Jiný / neuvedený | 42 | 3,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.6.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 15 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 8 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 4 |
| 3.5.1.2 | A | Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 4 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 3 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 3 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 2 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 104 | 83 |
| 2025 | 158 | 100 |
| 2024 | 145 | 98 |
| 2023 | 129 | 100 |
| 2022 | 142 | 113 |
| 2021 | 109 | 89 |
| 2020 | 123 | 96 |
| 2019 | 114 | 84 |
| 2018 | 114 | 84 |
| 2017 | 85 | 51 |
| 2016 | 71 | 32 |
| 2015 | 101 | 60 |
| 2014 | 63 | 38 |
| 2013 | 61 | 47 |
| 2012 | 71 | 45 |
| 2011 | 81 | 48 |
| 2010 | 66 | 50 |
| 2009 | 66 | 47 |
| 2008 | 24 | 9 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Honda CR-Z | 135 | 1 221 | 96,7 % |
| Jaguar F-Type | 135 | 1 105 | 98,6 % |
| Jaguar X-type | 135 | 3 818 | 91,3 % |
| Mazda MX - 5 | 135 | 674 | 94,7 % |
| Fiat 128 | 134 | 1 663 | 94,4 % |
| Pontiac Firebird (aktuální model) | 133 | 1 274 | 93,1 % |
| Fiat 126 | 132 | 3 926 | 89,6 % |
| Jaguar XK | 132 | 1 004 | 96,0 % |
| BMW M8 | 130 | 250 | 99,2 % |
| CI Horon | 130 | 338 | 97,9 % |
| Renault Latitude | 130 | 1 594 | 94,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.