Další modely značky Jaguar
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 135 osobních automobilů modelové řady Jaguar X-type, což tento osobní automobil řadí na 670. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 305 různých vozidel a 5 103 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 305 |
| Evidované prohlídky | 5 103 |
| Pravidelné prohlídky | 3 818 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,3 % |
| Záznamy s tachometrem | 5 083 |
| Dostupné období | 03.09.2008 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 818. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 818 | 91,3 % |
| Evidencní kontrola | 838 | — |
| Opakovaná | 187 | — |
| Pred registrací | 137 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 103 | — |
| Na žádost zákazníka | 12 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 3 709 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 388, tedy 91,3 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 388 | 91,3 % |
| Výsledek 2 | 203 | 5,5 % |
| Výsledek 3 | 118 | 3,2 % |
| Jiný / neuvedený | 109 | 2,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 101 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 56 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 47 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 38 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 35 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 33 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 21 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 20 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 15 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 14 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 13 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 11 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 8 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 7 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 441 | 399 |
| 2025 | 548 | 477 |
| 2024 | 666 | 581 |
| 2023 | 293 | 238 |
| 2022 | 299 | 233 |
| 2021 | 277 | 218 |
| 2020 | 272 | 210 |
| 2019 | 335 | 272 |
| 2018 | 299 | 230 |
| 2017 | 201 | 127 |
| 2016 | 184 | 105 |
| 2015 | 205 | 123 |
| 2014 | 202 | 107 |
| 2013 | 184 | 126 |
| 2012 | 142 | 92 |
| 2011 | 171 | 111 |
| 2010 | 133 | 67 |
| 2009 | 209 | 89 |
| 2008 | 42 | 13 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Dodge Chalenger | 138 | 577 | 98,1 % |
| Honda CR - V | 137 | 3 316 | 97,0 % |
| Lexus LBX | 136 | 5 | 100,0 % |
| Honda CR-Z | 135 | 1 221 | 96,7 % |
| Jaguar F-Type | 135 | 1 105 | 98,6 % |
| Jaguar X-type (aktuální model) | 135 | 3 818 | 91,3 % |
| Mazda MX - 5 | 135 | 674 | 94,7 % |
| Fiat 128 | 134 | 1 663 | 94,4 % |
| Pontiac Firebird | 133 | 1 274 | 93,1 % |
| Fiat 126 | 132 | 3 926 | 89,6 % |
| Jaguar XK | 132 | 1 004 | 96,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.