Další modely značky Porsche
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 500 osobních automobilů modelové řady Porsche Boxster, což tento osobní automobil řadí na 410. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 851 různých vozidel a 7 255 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 851 |
| Evidované prohlídky | 7 255 |
| Pravidelné prohlídky | 5 517 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 7 225 |
| Dostupné období | 03.09.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 5 517. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 517 | 97,1 % |
| Evidencní kontrola | 981 | — |
| Pred registrací | 391 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 245 | — |
| Opakovaná | 103 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 8 | — |
| Na žádost zákazníka | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
Z 5 297 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 142, tedy 97,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 142 | 97,1 % |
| Výsledek 2 | 109 | 2,1 % |
| Výsledek 3 | 46 | 0,9 % |
| Jiný / neuvedený | 220 | 4,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 25 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 12 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 10 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 9 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 8 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 7 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 7 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 4 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 2 |
| 4.3.3.4.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 2 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 2 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 1 |
| 0.2.2.1.4 | B | Vyznačené údaje na povinném štítku výrobce (v případě označení výrobce vozidla, VIN/výrobní číslo podvozku) neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený), nestanoví-li výrobce jinak. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 571 | 513 |
| 2025 | 528 | 462 |
| 2024 | 584 | 525 |
| 2023 | 559 | 482 |
| 2022 | 659 | 552 |
| 2021 | 586 | 472 |
| 2020 | 551 | 453 |
| 2019 | 586 | 473 |
| 2018 | 576 | 445 |
| 2017 | 295 | 171 |
| 2016 | 281 | 162 |
| 2015 | 264 | 148 |
| 2014 | 240 | 148 |
| 2013 | 233 | 116 |
| 2012 | 213 | 129 |
| 2011 | 189 | 95 |
| 2010 | 175 | 92 |
| 2009 | 148 | 70 |
| 2008 | 17 | 9 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| BMW 120 | 505 | 12 425 | 95,8 % |
| Opel Omega | 503 | 31 357 | 89,1 % |
| Volkswagen Vento | 502 | 29 444 | 88,7 % |
| Audi S3 | 500 | 2 995 | 95,1 % |
| Hyundai Sonata | 500 | 15 118 | 90,7 % |
| Porsche Boxster (aktuální model) | 500 | 5 517 | 97,1 % |
| Dodge Caliber | 498 | 6 182 | 91,5 % |
| Volkswagen Tayron | 498 | 5 | 100,0 % |
| Tesla Model | 496 | 161 | 91,3 % |
| Lexus IS | 492 | 7 069 | 94,4 % |
| Mercedes-Benz E 320 | 492 | 19 664 | 94,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.