Další modely značky Audi
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 500 osobních automobilů modelové řady Audi S3, což tento osobní automobil řadí na 410. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 784 různých vozidel a 4 658 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 784 |
| Evidované prohlídky | 4 658 |
| Pravidelné prohlídky | 2 995 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 4 633 |
| Dostupné období | 03.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 995. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 995 | 95,1 % |
| Evidencní kontrola | 970 | — |
| Pred registrací | 437 | — |
| Opakovaná | 99 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 99 | — |
| Na žádost zákazníka | 30 | — |
| Technická silniční kontrola | 11 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 9 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 4 | — |
| TSK - Opakovaná | 3 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
Z 2 898 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 756, tedy 95,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 756 | 95,1 % |
| Výsledek 2 | 98 | 3,4 % |
| Výsledek 3 | 44 | 1,5 % |
| Jiný / neuvedený | 97 | 3,3 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 27 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 18 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 14 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 13 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 12 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 12 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 8 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 6 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 6 |
| 5.2.1.1.3 | B | Způsob montáže kola zjevně neodpovídá požadavkům (např. otočený disk, použití speciálních vymezovacích podložek, které nejsou zapsány v dokladech vozidla nebo použití nevhodných upevňovacích prvků nebo upravené spojovací prvky mohou způsobit zachycení chodce). | 5 |
| 6.1.2.2.3 | B | Některá část výfukového systému je poškozena, změněna nebo chybí a tato závada má vliv na funkci systému. | 4 |
| 8.2.1.2.2 | B | Nestanoví-li výrobce vozidla hodnoty plynných emisí, je překročena povolená hodnota plynný emisí: | 4 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 4 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 4 |
| 8.1.1.2.2 | C | Zjevný zásah do výfukového systému, kterým je bezprostředně zatěžováno životní prostředí nadměrným hlukem. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 429 | 336 |
| 2025 | 557 | 419 |
| 2024 | 490 | 367 |
| 2023 | 522 | 340 |
| 2022 | 444 | 298 |
| 2021 | 373 | 253 |
| 2020 | 366 | 225 |
| 2019 | 342 | 219 |
| 2018 | 280 | 170 |
| 2017 | 161 | 67 |
| 2016 | 119 | 44 |
| 2015 | 126 | 52 |
| 2014 | 101 | 49 |
| 2013 | 85 | 36 |
| 2012 | 81 | 43 |
| 2011 | 65 | 30 |
| 2010 | 62 | 28 |
| 2009 | 47 | 16 |
| 2008 | 8 | 3 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| BMW M440I | 515 | 678 | 98,4 % |
| KIA Cerato | 511 | 11 119 | 92,6 % |
| BMW 120 | 505 | 12 425 | 95,8 % |
| Opel Omega | 503 | 31 357 | 89,1 % |
| Volkswagen Vento | 502 | 29 444 | 88,7 % |
| Audi S3 (aktuální model) | 500 | 2 995 | 95,1 % |
| Hyundai Sonata | 500 | 15 118 | 90,7 % |
| Porsche Boxster | 500 | 5 517 | 97,1 % |
| Dodge Caliber | 498 | 6 182 | 91,5 % |
| Volkswagen Tayron | 498 | 5 | 100,0 % |
| Tesla Model | 496 | 161 | 91,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.