Další modely značky Tatra
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 65 osobních automobilů modelové řady Tatra 613, což tento vůz řadí na 893. místo mezi osobními automobily (M1) v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 403 různých vozidel a 3 881 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 403 |
| Evidované prohlídky | 3 881 |
| Pravidelné prohlídky | 2 984 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 3 806 |
| Dostupné období | 02.09.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 984. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 984 | 94,0 % |
| Evidencní kontrola | 678 | — |
| Opakovaná | 121 | — |
| Na žádost zákazníka | 27 | — |
| Pred registrací | 27 | — |
| Historického vozidla | 23 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 17 | — |
| Technická silniční kontrola | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 2 872 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 701, tedy 94,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 701 | 94,0 % |
| Výsledek 2 | 135 | 4,7 % |
| Výsledek 3 | 36 | 1,3 % |
| Jiný / neuvedený | 112 | 3,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.6.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 8 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 5 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 4 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 4 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 3 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 2 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 2 |
| 1.1.14.5.1 | B | Brzdový třmen uvolněný. | 1 |
| 6.1.7.7.1 | A | Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 165 | 152 |
| 2025 | 170 | 145 |
| 2024 | 204 | 182 |
| 2023 | 197 | 169 |
| 2022 | 241 | 212 |
| 2021 | 199 | 171 |
| 2020 | 237 | 204 |
| 2019 | 245 | 208 |
| 2018 | 291 | 244 |
| 2017 | 162 | 115 |
| 2016 | 160 | 111 |
| 2015 | 290 | 147 |
| 2014 | 200 | 150 |
| 2013 | 189 | 142 |
| 2012 | 168 | 125 |
| 2011 | 176 | 132 |
| 2010 | 159 | 125 |
| 2009 | 244 | 180 |
| 2008 | 184 | 70 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Tesla Y | 66 | 7 | 100,0 % |
| Alfa Romeo Giuiletta | 65 | 325 | 96,3 % |
| Ford Escape | 65 | 742 | 90,9 % |
| Jaguar Sovereign | 65 | 857 | 94,0 % |
| Nissan Qashaq | 65 | 351 | 94,6 % |
| Tatra 613 (aktuální model) | 65 | 2 984 | 94,0 % |
| Volha GAZ | 65 | 1 377 | 92,8 % |
| Volvo C30 | 65 | 4 012 | 92,0 % |
| BMW 116I | 64 | 2 318 | 96,0 % |
| Dodge Challanger | 64 | 185 | 98,4 % |
| Opel Monterey | 64 | 1 726 | 90,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.