Các mẫu khác của hãng MAN
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 7 114 xe tải dòng xe MAN TGX, đưa mẫu xe này lên vị trí 3. thứ trong nhóm xe tải (N3) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 15 523 xe riêng biệt và 157 928 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 15 523 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 157 928 |
| Kiểm định định kỳ | 126 868 |
| Kết quả “đạt” | 95,1 % |
| Bản ghi có số km | 154 986 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 06.10.2008 – 19.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 126 868. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 126 868 | 95,1 % |
| Evidencní kontrola | 12 760 | — |
| Technická silniční kontrola | 7 308 | — |
| Opakovaná | 4 104 | — |
| ADR | 2 738 | — |
| Pred registrací | 1 783 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 318 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 777 | — |
| TSK - Opakovaná | 165 | — |
| ADR - opakovaná | 70 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 20 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 7 | — |
Z 122 593 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 116 574, tedy 95,1 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 116 574 | 95,1 % |
| Kết quả 2 | 4 584 | 3,7 % |
| Kết quả 3 | 1 435 | 1,2 % |
| Khác / không ghi rõ | 4 275 | 3,5 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 1.1.9.1.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 2 074 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 327 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 1 043 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 859 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 537 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 482 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 401 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 359 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 261 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 227 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 212 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 173 |
| 3.3.4.1 | A | Hư hỏng zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 167 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 157 |
| 8.2.2.2.1.11 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 124 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 11 228 | 9 448 |
| 2025 | 15 050 | 12 683 |
| 2024 | 15 317 | 13 041 |
| 2023 | 13 513 | 11 139 |
| 2022 | 14 533 | 11 425 |
| 2021 | 14 000 | 10 912 |
| 2020 | 14 274 | 11 358 |
| 2019 | 13 594 | 11 149 |
| 2018 | 12 486 | 10 596 |
| 2017 | 6 774 | 5 050 |
| 2016 | 5 916 | 4 391 |
| 2015 | 5 973 | 4 035 |
| 2014 | 4 293 | 3 377 |
| 2013 | 3 460 | 2 682 |
| 2012 | 2 841 | 2 225 |
| 2011 | 2 229 | 1 512 |
| 2010 | 1 384 | 1 062 |
| 2009 | 966 | 728 |
| 2008 | 97 | 55 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX (mẫu xe hiện tại) | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN TGA | 1 373 | 77 301 | 90,8 % |
| Volvo FL | 1 027 | 21 740 | 92,3 % |
| Scania R460 | 873 | 3 422 | 96,5 % |
| Renault Premium | 690 | 37 579 | 88,8 % |
| Scania R450 | 536 | 28 395 | 96,0 % |
| Scania S460 | 506 | 2 048 | 95,4 % |
| Renault D | 503 | 8 172 | 94,7 % |
| Scania R410 | 487 | 17 413 | 95,0 % |
| Scania S450 | 459 | 7 083 | 96,9 % |
| DAF FT | 427 | 77 978 | 90,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.