Další modely značky Adam
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 106 přípojných vozidel modelové řady Adam 66, což toto přípojné vozidlo řadí na 86. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 171 různých vozidel a 1 759 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 171 |
| Evidované prohlídky | 1 759 |
| Pravidelné prohlídky | 1 523 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 109 |
| Dostupné období | 25.09.2008 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 523. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 523 | 93,9 % |
| Evidencní kontrola | 150 | — |
| Opakovaná | 80 | — |
| Na žádost zákazníka | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 1 523 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 430, tedy 93,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 430 | 93,9 % |
| Výsledek 2 | 74 | 4,9 % |
| Výsledek 3 | 19 | 1,2 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 14 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 10 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 8 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 4 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 1 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 4.8.1.2.1 | A | Uvolněné uchycení odrazky, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 62 | 61 |
| 2025 | 85 | 83 |
| 2024 | 86 | 75 |
| 2023 | 86 | 81 |
| 2022 | 80 | 70 |
| 2021 | 72 | 65 |
| 2020 | 92 | 82 |
| 2019 | 85 | 75 |
| 2018 | 99 | 87 |
| 2017 | 103 | 89 |
| 2016 | 105 | 81 |
| 2015 | 116 | 94 |
| 2014 | 119 | 97 |
| 2013 | 104 | 87 |
| 2012 | 118 | 103 |
| 2011 | 105 | 91 |
| 2010 | 125 | 106 |
| 2009 | 91 | 73 |
| 2008 | 26 | 23 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| BOB 2R | 112 | 352 | 94,6 % |
| Eurowagon 22 | 112 | 282 | 97,5 % |
| Agados Puma | 110 | 456 | 95,8 % |
| Tabbert Comtesse | 110 | 919 | 94,9 % |
| PM 2000 | 109 | 1 836 | 90,0 % |
| Adam 66 (aktuální model) | 106 | 1 523 | 93,9 % |
| Humbaur Rapid | 106 | 862 | 95,8 % |
| Hobby 400 | 105 | 765 | 95,6 % |
| Wiola W2 | 105 | 377 | 92,8 % |
| Cheval Liberte C5 | 104 | 154 | 96,8 % |
| Fendt Saphir | 103 | 540 | 98,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.