Další modely značky PM
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 109 přípojných vozidel modelové řady PM 2000, což toto přípojné vozidlo řadí na 85. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 354 různých vozidel a 2 254 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 354 |
| Evidované prohlídky | 2 254 |
| Pravidelné prohlídky | 1 836 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 90,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 161 |
| Dostupné období | 07.10.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 836. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 836 | 90,0 % |
| Evidencní kontrola | 249 | — |
| Opakovaná | 149 | — |
| Na žádost zákazníka | 10 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 8 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 1 836 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 653, tedy 90,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 653 | 90,0 % |
| Výsledek 2 | 156 | 8,5 % |
| Výsledek 3 | 27 | 1,5 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.10.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 15 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 9 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 6 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 6.1.1.3.2 | B | Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 3 |
| 1.1.11.3.2 | B | Brzdové potrubí nebo spojovací prvky jsou poškozeny nebo deformovány nebojsou nadměrně zkorodovány (tzv. hloubková koroze). | 2 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 2 |
| 1.1.13.1.1 | B | Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. | 1 |
| 1.1.6.3.1 | B | Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. | 1 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 1 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 4.2.3.1.4 | A | Svítilna je umístěna na pohyblivých částech, nebo její umístění na pohyblivých částech není v souladu s požadavky. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 53 | 48 |
| 2025 | 87 | 75 |
| 2024 | 78 | 70 |
| 2023 | 105 | 92 |
| 2022 | 100 | 83 |
| 2021 | 112 | 92 |
| 2020 | 102 | 82 |
| 2019 | 112 | 102 |
| 2018 | 132 | 99 |
| 2017 | 131 | 95 |
| 2016 | 147 | 104 |
| 2015 | 163 | 130 |
| 2014 | 180 | 149 |
| 2013 | 129 | 109 |
| 2012 | 178 | 142 |
| 2011 | 143 | 115 |
| 2010 | 162 | 137 |
| 2009 | 121 | 98 |
| 2008 | 19 | 14 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Z-Trailer AT | 114 | 262 | 96,6 % |
| BOB 2R | 112 | 352 | 94,6 % |
| Eurowagon 22 | 112 | 282 | 97,5 % |
| Agados Puma | 110 | 456 | 95,8 % |
| Tabbert Comtesse | 110 | 919 | 94,9 % |
| PM 2000 (aktuální model) | 109 | 1 836 | 90,0 % |
| Adam 66 | 106 | 1 523 | 93,9 % |
| Humbaur Rapid | 106 | 862 | 95,8 % |
| Hobby 400 | 105 | 765 | 95,6 % |
| Wiola W2 | 105 | 377 | 92,8 % |
| Cheval Liberte C5 | 104 | 154 | 96,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.