Další modely značky Avia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 37 nákladních automobilů modelové řady Avia D75-L, což tento nákladní automobil řadí na 59. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 108 různých vozidel a 4 982 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 108 |
| Evidované prohlídky | 4 982 |
| Pravidelné prohlídky | 4 088 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 88,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 4 939 |
| Dostupné období | 21.10.2008 – 10.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 4 088. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4 088 | 88,8 % |
| Opakovaná | 424 | — |
| Evidencní kontrola | 376 | — |
| Na žádost zákazníka | 47 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 18 | — |
| Technická silniční kontrola | 18 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| Pred registrací | 5 | — |
Z 3 953 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 509, tedy 88,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 509 | 88,8 % |
| Výsledek 2 | 329 | 8,3 % |
| Výsledek 3 | 115 | 2,9 % |
| Jiný / neuvedený | 135 | 3,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 52 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 32 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 25 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 22 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 20 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 19 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 18 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 18 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 12 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 11 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 11 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 7 |
| 3.3.4.1 | A | Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 6 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 110 | 101 |
| 2025 | 154 | 144 |
| 2024 | 184 | 170 |
| 2023 | 252 | 230 |
| 2022 | 277 | 246 |
| 2021 | 300 | 261 |
| 2020 | 322 | 287 |
| 2019 | 359 | 311 |
| 2018 | 399 | 343 |
| 2017 | 224 | 169 |
| 2016 | 254 | 182 |
| 2015 | 320 | 238 |
| 2014 | 290 | 232 |
| 2013 | 305 | 239 |
| 2012 | 306 | 226 |
| 2011 | 299 | 222 |
| 2010 | 293 | 222 |
| 2009 | 280 | 216 |
| 2008 | 54 | 49 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Iveco 50 | 40 | 4 258 | 91,7 % |
| MAN 12.225 | 40 | 3 079 | 89,2 % |
| Iveco ML 120 | 38 | 10 102 | 87,9 % |
| Iveco/Montex 120E | 38 | 180 | 98,3 % |
| Mercedes-Benz/Marmont Atego | 38 | 136 | 94,1 % |
| Avia D75-L (aktuální model) | 37 | 4 088 | 88,8 % |
| Iveco/Montex 65C18 | 37 | 181 | 100,0 % |
| Ford F 350 | 36 | 707 | 93,1 % |
| Avia A75-L | 35 | 5 928 | 85,7 % |
| MAN 12.224 | 34 | 1 776 | 87,9 % |
| Iveco / Cargo Design 120E | 33 | 125 | 96,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.