Další modely značky BSS
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 78 přípojných vozidel modelové řady BSS PV, což toto přípojné vozidlo řadí na 83. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O4 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 446 různých vozidel a 9 847 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 446 |
| Evidované prohlídky | 9 847 |
| Pravidelné prohlídky | 7 730 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 88,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 148 |
| Dostupné období | 01.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 7 730. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7 730 | 88,1 % |
| Evidencní kontrola | 838 | — |
| Opakovaná | 782 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 374 | — |
| Na žádost zákazníka | 68 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 18 | — |
| Pred registrací | 14 | — |
| ADR | 10 | — |
| Historického vozidla | 5 | — |
| Technická silniční kontrola | 5 | — |
| TSK - Opakovaná | 3 | — |
Z 7 730 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 6 807, tedy 88,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 6 807 | 88,1 % |
| Výsledek 2 | 604 | 7,8 % |
| Výsledek 3 | 319 | 4,1 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 85 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 82 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 42 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 37 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 33 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 25 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 24 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 23 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 22 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 21 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 19 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 12 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 11 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 10 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 206 | 189 |
| 2025 | 270 | 239 |
| 2024 | 335 | 296 |
| 2023 | 321 | 285 |
| 2022 | 302 | 256 |
| 2021 | 299 | 242 |
| 2020 | 343 | 292 |
| 2019 | 372 | 321 |
| 2018 | 406 | 322 |
| 2017 | 452 | 347 |
| 2016 | 478 | 354 |
| 2015 | 649 | 478 |
| 2014 | 567 | 420 |
| 2013 | 662 | 511 |
| 2012 | 788 | 612 |
| 2011 | 929 | 711 |
| 2010 | 1 042 | 785 |
| 2009 | 1 253 | 957 |
| 2008 | 173 | 113 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Goldhofer TU | 88 | 1 951 | 88,1 % |
| Krone AZ | 88 | 681 | 89,6 % |
| Panav TS318H | 87 | 832 | 91,5 % |
| Langendorf SK24 | 86 | 972 | 94,3 % |
| Svan NCH303 | 83 | 1 539 | 88,8 % |
| BSS PV (aktuální model) | 78 | 7 730 | 88,1 % |
| Hüffermann HSA | 77 | 559 | 90,3 % |
| Krone Mega | 76 | 5 235 | 88,6 % |
| Stas SZ336K | 74 | 3 118 | 92,4 % |
| Rolfo C2 | 73 | 496 | 95,4 % |
| Schwarzmüller J | 73 | 164 | 93,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.