Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 28 nákladních automobilů modelové řady Iveco 120E25, což tento nákladní automobil řadí na 71. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 48 různých vozidel a 2 201 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 48 |
| Evidované prohlídky | 2 201 |
| Pravidelné prohlídky | 1 833 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 92,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 174 |
| Dostupné období | 20.06.2011 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 833. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 833 | 92,4 % |
| Opakovaná | 121 | — |
| Evidencní kontrola | 115 | — |
| Technická silniční kontrola | 86 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 15 | — |
| Pred registrací | 13 | — |
| ADR | 6 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| Na žádost zákazníka | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 1 752 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 619, tedy 92,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 619 | 92,4 % |
| Výsledek 2 | 117 | 6,7 % |
| Výsledek 3 | 16 | 0,9 % |
| Jiný / neuvedený | 81 | 4,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 62 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 40 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 26 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 23 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 22 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 19 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 18 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 17 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 12 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 10 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 10 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 9 |
| 3.3.4.1 | A | Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 9 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2011 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 165 | 144 |
| 2025 | 208 | 182 |
| 2024 | 217 | 197 |
| 2023 | 211 | 187 |
| 2022 | 223 | 189 |
| 2021 | 220 | 181 |
| 2020 | 237 | 177 |
| 2019 | 238 | 185 |
| 2018 | 220 | 183 |
| 2017 | 87 | 79 |
| 2016 | 77 | 68 |
| 2015 | 51 | 39 |
| 2014 | 32 | 18 |
| 2013 | 6 | 2 |
| 2012 | 6 | 2 |
| 2011 | 3 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Avia D75-EL | 31 | 4 162 | 85,7 % |
| Iveco/Montex 60C16 | 31 | 178 | 99,4 % |
| Avia A | 30 | 29 707 | 86,6 % |
| Iveco 70 | 30 | 600 | 95,0 % |
| Isuzu N2R | 28 | 552 | 95,7 % |
| Iveco 120E25 (aktuální model) | 28 | 1 833 | 92,4 % |
| Mercedes-Benz 1117 | 28 | 1 140 | 90,8 % |
| Mercedes-Benz 410 | 27 | 806 | 92,8 % |
| Avia D100 | 26 | 4 722 | 92,7 % |
| Avia 31.1 | 25 | 12 806 | 87,7 % |
| Avia A80-L | 24 | 3 818 | 84,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.