Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 7 nákladních automobilů modelové řady Iveco 65, což tento nákladní automobil řadí na 121. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 114 různých vozidel a 6 977 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 114 |
| Evidované prohlídky | 6 977 |
| Pravidelné prohlídky | 5 775 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 6 928 |
| Dostupné období | 06.10.2008 – 11.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 5 775. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 775 | 89,4 % |
| Opakovaná | 551 | — |
| Evidencní kontrola | 392 | — |
| Pred registrací | 77 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 76 | — |
| Na žádost zákazníka | 42 | — |
| ADR | 30 | — |
| Technická silniční kontrola | 22 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 4 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 2 | — |
| ADR - opakovaná | 1 | — |
Z 5 589 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 4 994, tedy 89,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 994 | 89,4 % |
| Výsledek 2 | 474 | 8,5 % |
| Výsledek 3 | 121 | 2,2 % |
| Jiný / neuvedený | 186 | 3,3 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 15 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 12 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 11 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 11 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 10 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 9 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 9 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 8 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 7 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 6 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 4 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 77 | 71 |
| 2025 | 102 | 89 |
| 2024 | 145 | 130 |
| 2023 | 642 | 589 |
| 2022 | 715 | 653 |
| 2021 | 789 | 697 |
| 2020 | 636 | 568 |
| 2019 | 595 | 515 |
| 2018 | 535 | 439 |
| 2017 | 253 | 170 |
| 2016 | 230 | 145 |
| 2015 | 306 | 221 |
| 2014 | 303 | 233 |
| 2013 | 302 | 237 |
| 2012 | 343 | 256 |
| 2011 | 314 | 246 |
| 2010 | 332 | 248 |
| 2009 | 315 | 235 |
| 2008 | 43 | 33 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Avia A31T-N | 7 | 5 677 | 84,7 % |
| Avia A65-L | 7 | 1 104 | 84,7 % |
| Avia A75-EL | 7 | 4 602 | 83,9 % |
| Avia A80-EL | 7 | 1 655 | 86,0 % |
| Iveco 49 | 7 | 702 | 84,2 % |
| Iveco 65 (aktuální model) | 7 | 5 775 | 89,4 % |
| Iveco 80 | 7 | 722 | 91,2 % |
| Mercedes-Benz 711 | 7 | 277 | 88,1 % |
| Volvo FLC | 7 | 422 | 88,3 % |
| Avia A 31 | 6 | 13 190 | 86,2 % |
| Avia A31K | 6 | 4 585 | 87,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.