Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 12 nákladních automobilů modelové řady Iveco Euro, což tento nákladní automobil řadí na 95. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 48 různých vozidel a 3 918 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 48 |
| Evidované prohlídky | 3 918 |
| Pravidelné prohlídky | 3 079 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 88,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 3 856 |
| Dostupné období | 02.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 079. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 079 | 88,1 % |
| Opakovaná | 328 | — |
| Evidencní kontrola | 297 | — |
| Technická silniční kontrola | 84 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 46 | — |
| Pred registrací | 32 | — |
| Na žádost zákazníka | 19 | — |
| ADR | 18 | — |
| TSK - Opakovaná | 14 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 2 972 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 617, tedy 88,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 617 | 88,1 % |
| Výsledek 2 | 262 | 8,8 % |
| Výsledek 3 | 93 | 3,1 % |
| Jiný / neuvedený | 107 | 3,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 70 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 40 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 34 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 29 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 28 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 25 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 23 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 18 |
| 3.3.4.1 | A | Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 16 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 15 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 15 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 13 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 13 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 7 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 132 | 110 |
| 2025 | 229 | 196 |
| 2024 | 312 | 268 |
| 2023 | 226 | 182 |
| 2022 | 239 | 195 |
| 2021 | 224 | 185 |
| 2020 | 218 | 187 |
| 2019 | 254 | 217 |
| 2018 | 288 | 235 |
| 2017 | 191 | 133 |
| 2016 | 234 | 159 |
| 2015 | 186 | 121 |
| 2014 | 177 | 136 |
| 2013 | 185 | 136 |
| 2012 | 214 | 143 |
| 2011 | 201 | 153 |
| 2010 | 194 | 145 |
| 2009 | 181 | 154 |
| 2008 | 33 | 24 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| MAN 10.224 | 13 | 525 | 89,0 % |
| Avia A30K | 12 | 11 542 | 86,6 % |
| Avia A60-N | 12 | 1 878 | 88,0 % |
| DAF AE | 12 | 1 309 | 85,6 % |
| GAZ 66 | 12 | 197 | 93,2 % |
| Iveco Euro (aktuální model) | 12 | 3 079 | 88,1 % |
| Mercedes-Benz 609 | 12 | 455 | 90,0 % |
| Avia A 30 | 11 | 7 096 | 88,2 % |
| Avia A31.1K | 11 | 14 484 | 87,3 % |
| Avia A75-K | 11 | 1 366 | 88,1 % |
| Praga S5T-3 | 11 | 1 185 | 94,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.