Další modely značky Jaguar
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 396 osobních automobilů modelové řady Jaguar XJ, což tento osobní automobil řadí na 445. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 716 různých vozidel a 5 365 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 716 |
| Evidované prohlídky | 5 365 |
| Pravidelné prohlídky | 3 857 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 96,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 5 338 |
| Dostupné období | 03.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 857. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 857 | 96,8 % |
| Evidencní kontrola | 841 | — |
| Pred registrací | 316 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 182 | — |
| Opakovaná | 80 | — |
| Historického vozidla | 43 | — |
| Na žádost zákazníka | 32 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 11 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
Z 3 699 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 582, tedy 96,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 582 | 96,8 % |
| Výsledek 2 | 79 | 2,1 % |
| Výsledek 3 | 38 | 1,0 % |
| Jiný / neuvedený | 158 | 4,3 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 19 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 19 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 16 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 13 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 7 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 7 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 5 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 4 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 4 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 4 |
| 3.5.1.3 | B | Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení). | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 8.2.1.2.4 | B | Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. | 3 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 3 |
| 6.2.3.5.1 | A | Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě zajistit v otevřené poloze. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 352 | 308 |
| 2025 | 395 | 329 |
| 2024 | 481 | 406 |
| 2023 | 387 | 312 |
| 2022 | 532 | 430 |
| 2021 | 399 | 288 |
| 2020 | 515 | 394 |
| 2019 | 389 | 275 |
| 2018 | 453 | 345 |
| 2017 | 184 | 109 |
| 2016 | 208 | 117 |
| 2015 | 212 | 111 |
| 2014 | 186 | 92 |
| 2013 | 156 | 74 |
| 2012 | 149 | 68 |
| 2011 | 144 | 76 |
| 2010 | 107 | 67 |
| 2009 | 95 | 49 |
| 2008 | 21 | 7 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz A 140 | 424 | 17 544 | 91,6 % |
| BMW 530D | 420 | 11 143 | 96,8 % |
| Peugeot 405 | 401 | 43 898 | 86,7 % |
| Toyota Previa | 401 | 5 266 | 90,8 % |
| BMW i3 | 397 | 1 431 | 98,2 % |
| Jaguar XJ (aktuální model) | 396 | 3 857 | 96,8 % |
| Renault 19 | 390 | 64 591 | 85,5 % |
| Mazda MX-30 | 389 | 272 | 97,4 % |
| Nissan Murano | 387 | 6 145 | 91,4 % |
| Subaru WRX | 384 | 2 562 | 98,3 % |
| Tesla 003 | 382 | 20 | 95,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.