Další modely značky Jaguar
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 285 osobních automobilů modelové řady Jaguar S-Type, což tento osobní automobil řadí na 503. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 733 různých vozidel a 7 052 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 733 |
| Evidované prohlídky | 7 052 |
| Pravidelné prohlídky | 5 066 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 6 994 |
| Dostupné období | 03.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 5 066. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 066 | 94,8 % |
| Evidencní kontrola | 1 302 | — |
| Pred registrací | 287 | — |
| Opakovaná | 188 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 169 | — |
| Na žádost zákazníka | 25 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 4 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 4 884 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 4 630, tedy 94,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 630 | 94,8 % |
| Výsledek 2 | 181 | 3,7 % |
| Výsledek 3 | 73 | 1,5 % |
| Jiný / neuvedený | 182 | 3,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 41 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 34 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 17 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 16 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 14 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 13 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 10 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 5 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 4 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 2 |
| 4.1.5.2.2 | B | Korekce sklonu světlometů není plně funkční. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 8.2.1.2.9 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 266 | 244 |
| 2025 | 352 | 305 |
| 2024 | 385 | 335 |
| 2023 | 484 | 401 |
| 2022 | 485 | 390 |
| 2021 | 522 | 419 |
| 2020 | 503 | 396 |
| 2019 | 589 | 462 |
| 2018 | 539 | 433 |
| 2017 | 375 | 217 |
| 2016 | 352 | 208 |
| 2015 | 363 | 188 |
| 2014 | 359 | 219 |
| 2013 | 326 | 190 |
| 2012 | 309 | 190 |
| 2011 | 305 | 187 |
| 2010 | 262 | 143 |
| 2009 | 236 | 120 |
| 2008 | 40 | 19 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Opel Signum | 292 | 6 007 | 92,3 % |
| Citroën Evasion | 290 | 13 946 | 89,6 % |
| Volvo S90 | 290 | 2 119 | 98,0 % |
| BMW i4 | 289 | 57 | 98,2 % |
| Toyota GR | 288 | 377 | 97,6 % |
| Jaguar S-Type (aktuální model) | 285 | 5 066 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz E 270 | 285 | 13 460 | 94,8 % |
| Mazda CX | 282 | 5 548 | 97,7 % |
| Dodge Journey | 281 | 2 394 | 92,2 % |
| Mercedes-Benz CL | 281 | 4 193 | 96,6 % |
| Mercedes-Benz E 280 | 281 | 7 143 | 94,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.