Další modely značky Kentoya
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 399 motocyklů modelové řady Kentoya Viking, což tento motocykl řadí na 9. místo mezi motocykly kategorie L3E-A1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 669 různých vozidel a 1 295 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 669 |
| Evidované prohlídky | 1 295 |
| Pravidelné prohlídky | 898 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 96,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 295 |
| Dostupné období | 03.11.2015 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 898. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 898 | 96,1 % |
| Evidencní kontrola | 367 | — |
| Opakovaná | 28 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 898 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 863, tedy 96,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 863 | 96,1 % |
| Výsledek 2 | 31 | 3,5 % |
| Výsledek 3 | 4 | 0,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.3.1.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 0.3.2 | B | V rozporu s požadavky zákona byla na počítadle ujeté vzdálenosti provedena změna záznamu o celkové ujeté vzdálenosti vozidla. | 1 |
| 6.1.2.4.2 | B | Označení dílů výfukového systému, je-li vyžadováno, chybí nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 3.2.6.3 | C | U motocyklu stav poškození nebo upevnění čelního překrytu (větrný štít) snižuje výhled směrem dopředu nebo vzniká nebezpečí poranění osob a tím je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. | 1 |
| 6.1.2.4.1 | B | Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost). | 1 |
| 5.3.2.2.2 | B | Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje. | 1 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 1 |
| 3.2.6.2 | B | U motocyklu horní hrana čelního překrytu (větrný štít) nemá předepsané zaoblení (rádius) nebo je překryt neúplný, nadměrně popraskaný nebo nedostatečně upevněný. | 1 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 1 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.3.1.2.2 | B | Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém brzdové svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. | 1 |
| 2.2.1.3.1 | B | Poškození volantu nebo řídítek (konstrukce), které má vliv na spolehlivé a bezpečné ovládání vozidla. | 1 |
| 8.2.1.2.5 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2015 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 201 | 191 |
| 2025 | 243 | 211 |
| 2024 | 168 | 115 |
| 2023 | 148 | 85 |
| 2022 | 171 | 111 |
| 2021 | 134 | 82 |
| 2020 | 117 | 70 |
| 2019 | 57 | 32 |
| 2018 | 31 | 0 |
| 2017 | 12 | 1 |
| 2016 | 12 | 0 |
| 2015 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Honda WW125A | 1 938 | 1 845 | 97,9 % |
| Honda NSS125AD | 1 203 | 1 651 | 98,9 % |
| Honda SH125AD | 606 | 1 314 | 98,3 % |
| Maxon Matador | 509 | 877 | 96,9 % |
| Piaggio Medley | 490 | 616 | 98,1 % |
| Yamaha GPD125-A | 476 | 1 007 | 98,6 % |
| Honda WW 125 | 446 | 767 | 98,0 % |
| Maxon Optimus | 408 | 83 | 97,6 % |
| Kentoya Viking (aktuální model) | 399 | 898 | 96,1 % |
| Honda NSC110MPD | 370 | 1 361 | 98,2 % |
| Maxon JJ125T-13 | 361 | 697 | 96,1 % |
| Honda GLR1251WH | 278 | 716 | 97,1 % |
| Aprilia SX 125 | 234 | 72 | 88,9 % |
| Honda CBF125NA | 205 | 125 | 96,8 % |
| Kentoya Lion | 198 | 293 | 93,5 % |
| Yamaha YP125RA | 193 | 393 | 98,0 % |
| Kymco NEW | 185 | 214 | 96,3 % |
| Benelli BN125 | 176 | 97 | 95,9 % |
| SYM JET 14 | 168 | 218 | 96,3 % |
| Honda NSC110 | 167 | 118 | 94,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.