Další modely značky Maxon
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 408 motocyklů modelové řady Maxon Optimus, což tento motocykl řadí na 8. místo mezi motocykly kategorie L3E-A1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 615 různých vozidel a 753 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 615 |
| Evidované prohlídky | 753 |
| Pravidelné prohlídky | 83 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 646 |
| Dostupné období | 01.03.2021 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Evidencní kontrola, celkem 668. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Evidencní kontrola | 668 | — |
| Pravidelná | 83 | 97,6 % |
| Opakovaná | 2 | — |
Z 83 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 81, tedy 97,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 81 | 97,6 % |
| Výsledek 2 | 2 | 2,4 % |
| Výsledek 3 | 0 | 0,0 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.7.1.2.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 1 |
| 5.3.2.2.2 | B | Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 7.7.1 | B | Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2021 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 174 | 73 |
| 2025 | 221 | 8 |
| 2024 | 126 | 2 |
| 2023 | 83 | 0 |
| 2022 | 92 | 0 |
| 2021 | 57 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Honda WW125A | 1 938 | 1 845 | 97,9 % |
| Honda NSS125AD | 1 203 | 1 651 | 98,9 % |
| Honda SH125AD | 606 | 1 314 | 98,3 % |
| Maxon Matador | 509 | 877 | 96,9 % |
| Piaggio Medley | 490 | 616 | 98,1 % |
| Yamaha GPD125-A | 476 | 1 007 | 98,6 % |
| Honda WW 125 | 446 | 767 | 98,0 % |
| Maxon Optimus (aktuální model) | 408 | 83 | 97,6 % |
| Kentoya Viking | 399 | 898 | 96,1 % |
| Honda NSC110MPD | 370 | 1 361 | 98,2 % |
| Maxon JJ125T-13 | 361 | 697 | 96,1 % |
| Honda GLR1251WH | 278 | 716 | 97,1 % |
| Aprilia SX 125 | 234 | 72 | 88,9 % |
| Honda CBF125NA | 205 | 125 | 96,8 % |
| Kentoya Lion | 198 | 293 | 93,5 % |
| Yamaha YP125RA | 193 | 393 | 98,0 % |
| Kymco NEW | 185 | 214 | 96,3 % |
| Benelli BN125 | 176 | 97 | 95,9 % |
| SYM JET 14 | 168 | 218 | 96,3 % |
| Honda NSC110 | 167 | 118 | 94,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.