Další modely značky Lexus
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 609 osobních automobilů modelové řady Lexus NX300H, což tento osobní automobil řadí na 384. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 706 různých vozidel a 4 168 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 706 |
| Evidované prohlídky | 4 168 |
| Pravidelné prohlídky | 3 314 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 98,5 % |
| Záznamy s tachometrem | 4 164 |
| Dostupné období | 04.11.2014 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 314. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 314 | 98,5 % |
| Evidencní kontrola | 712 | — |
| Pred registrací | 86 | — |
| Opakovaná | 44 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 7 | — |
| Na žádost zákazníka | 5 | — |
Z 3 308 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 260, tedy 98,5 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 260 | 98,5 % |
| Výsledek 2 | 48 | 1,5 % |
| Výsledek 3 | 0 | 0,0 % |
| Jiný / neuvedený | 6 | 0,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 13 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 5 |
| 5.2.3.9.2 | B | Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 4 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 3 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 3 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 3 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 2 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 2 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 1 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 3.5.1.3 | B | Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení). | 1 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 1 |
| 5.3.3.1.1 | B | V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. | 1 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 491 | 464 |
| 2025 | 794 | 732 |
| 2024 | 764 | 673 |
| 2023 | 615 | 499 |
| 2022 | 632 | 484 |
| 2021 | 415 | 262 |
| 2020 | 221 | 117 |
| 2019 | 117 | 58 |
| 2018 | 63 | 25 |
| 2017 | 24 | 0 |
| 2016 | 16 | 0 |
| 2015 | 13 | 0 |
| 2014 | 3 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Fiat Barchetta | 627 | 8 064 | 92,6 % |
| BMW M5 | 623 | 3 208 | 96,9 % |
| Lexus RX450H | 621 | 4 957 | 98,3 % |
| Ssangyong Tivoli | 615 | 1 045 | 96,2 % |
| Fiat Idea | 611 | 8 295 | 92,6 % |
| Lexus NX300H (aktuální model) | 609 | 3 314 | 98,5 % |
| Opel Tigra | 601 | 16 202 | 89,0 % |
| Mitsubishi Eclipse | 599 | 5 085 | 95,7 % |
| Mercedes-Benz B 170 | 591 | 5 689 | 95,4 % |
| Volvo V40 | 591 | 14 216 | 93,5 % |
| Peugeot 607 | 588 | 17 544 | 92,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.