Další modely značky Svan
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 41 přípojných vozidel modelové řady Svan CHTP18, což toto přípojné vozidlo řadí na 136. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O4 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 282 různých vozidel a 5 567 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 282 |
| Evidované prohlídky | 5 567 |
| Pravidelné prohlídky | 4 246 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 86,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 728 |
| Dostupné období | 01.10.2008 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 4 246. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4 246 | 86,9 % |
| Evidencní kontrola | 610 | — |
| Opakovaná | 534 | — |
| Technická silniční kontrola | 69 | — |
| ADR | 41 | — |
| Na žádost zákazníka | 24 | — |
| Pred registrací | 15 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 14 | — |
| TSK - Opakovaná | 9 | — |
| ADR - opakovaná | 4 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 4 246 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 688, tedy 86,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 688 | 86,9 % |
| Výsledek 2 | 392 | 9,2 % |
| Výsledek 3 | 166 | 3,9 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 49 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 19 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 12 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 9 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 5 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 4 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 4 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 4 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 4 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 3 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 3 |
| 1.1.8.3.1 | A | Spojení spojkové hlavice s pneumatickým propojovacím vedením (hadicí) je uvolněné nebo poškozené avšak nemá vliv na těsnost nebo spolehlivost spojení. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 65 | 56 |
| 2025 | 94 | 82 |
| 2024 | 106 | 91 |
| 2023 | 158 | 137 |
| 2022 | 172 | 142 |
| 2021 | 232 | 166 |
| 2020 | 247 | 186 |
| 2019 | 303 | 224 |
| 2018 | 381 | 255 |
| 2017 | 410 | 301 |
| 2016 | 554 | 329 |
| 2015 | 549 | 361 |
| 2014 | 439 | 358 |
| 2013 | 427 | 357 |
| 2012 | 414 | 342 |
| 2011 | 347 | 290 |
| 2010 | 339 | 280 |
| 2009 | 286 | 247 |
| 2008 | 44 | 42 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Schwarzmüller G-Serie | 43 | 107 | 96,3 % |
| Faymonville Telemax | 42 | 286 | 92,7 % |
| Kassbohrer Supertrans | 42 | 152 | 99,3 % |
| Spitzer SK | 42 | 1 114 | 86,4 % |
| Goldhofer THP | 41 | 606 | 99,7 % |
| Svan CHTP18 (aktuální model) | 41 | 4 246 | 86,9 % |
| Hüffermann HAR | 40 | 319 | 85,3 % |
| Kogel VIZ | 39 | 421 | 90,2 % |
| Schmitz AWF | 39 | 741 | 87,4 % |
| Faymonville Multimax | 38 | 284 | 85,9 % |
| MAX Trailer MAX | 38 | 274 | 96,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.