Další modely značky Svan
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 227 přípojných vozidel modelové řady Svan CHT101, což tento vůz řadí na 1. místo mezi přípojnými vozidly (O3) v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 275 různých vozidel a 2 967 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 275 |
| Evidované prohlídky | 2 967 |
| Pravidelné prohlídky | 2 601 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 155 |
| Dostupné období | 28.04.2014 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 601. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 601 | 91,8 % |
| Opakovaná | 204 | — |
| Evidencní kontrola | 134 | — |
| ADR | 9 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 6 | — |
| Technická silniční kontrola | 6 | — |
| Pred registrací | 3 | — |
| Na žádost zákazníka | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
Z 2 601 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 387, tedy 91,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 387 | 91,8 % |
| Výsledek 2 | 177 | 6,8 % |
| Výsledek 3 | 37 | 1,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 130 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 89 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 38 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 33 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 20 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 18 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 11 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 11 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 9 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 6 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 4 |
| 1.4.1.1.1 | B | Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. | 3 |
| 4.4.1.1.4 | B | Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 261 | 228 |
| 2025 | 342 | 309 |
| 2024 | 332 | 303 |
| 2023 | 292 | 268 |
| 2022 | 299 | 257 |
| 2021 | 291 | 235 |
| 2020 | 284 | 244 |
| 2019 | 240 | 214 |
| 2018 | 205 | 175 |
| 2017 | 175 | 151 |
| 2016 | 137 | 119 |
| 2015 | 81 | 70 |
| 2014 | 28 | 28 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Svan CHT101 (aktuální model) | 227 | 2 601 | 91,8 % |
| BG CA1 | 173 | 1 859 | 94,4 % |
| MOS APS | 161 | 2 619 | 90,1 % |
| Krone SE | 155 | 1 111 | 95,1 % |
| Šich Trailer Sita | 102 | 687 | 89,1 % |
| Svan CHTP10 | 88 | 3 445 | 89,3 % |
| ZDT PU | 80 | 1 803 | 91,4 % |
| Nunc 38 | 62 | 1 965 | 91,0 % |
| G.t.s. Poběžovice PJT | 56 | 498 | 90,8 % |
| Gniotpol G4080 | 47 | 153 | 92,2 % |
| BG CA1E | 44 | 353 | 97,7 % |
| Fliegl TTS | 43 | 677 | 82,0 % |
| Wecon PC1 | 35 | 229 | 96,9 % |
| HW 60.11 | 33 | 1 764 | 90,1 % |
| Agados Madona | 29 | 173 | 93,1 % |
| BGV NPV | 22 | 511 | 85,7 % |
| Bagela BA | 14 | 149 | 85,9 % |
| Svan CHTP08 | 11 | 499 | 90,0 % |
| BSS A3 | 8 | 903 | 92,9 % |
| Nunc 82 | 8 | 335 | 80,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.