Další modely značky Svan
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 88 přípojných vozidel modelové řady Svan CHTP10, což toto přípojné vozidlo řadí na 6. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O3 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 234 různých vozidel a 4 372 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 234 |
| Evidované prohlídky | 4 372 |
| Pravidelné prohlídky | 3 445 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,3 % |
| Záznamy s tachometrem | 289 |
| Dostupné období | 02.10.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 445. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 445 | 89,3 % |
| Evidencní kontrola | 434 | — |
| Opakovaná | 360 | — |
| Technická silniční kontrola | 84 | — |
| Na žádost zákazníka | 17 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 17 | — |
| Pred registrací | 6 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| ADR | 3 | — |
Z 3 445 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 075, tedy 89,3 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 075 | 89,3 % |
| Výsledek 2 | 243 | 7,1 % |
| Výsledek 3 | 127 | 3,7 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 60 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 21 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 16 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 15 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 13 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 11 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 4 |
| 1.2.1.2.2 | C | Rozdíl brzdných sil (při brždění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. | 3 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 3 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 2 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 74 | 65 |
| 2025 | 122 | 104 |
| 2024 | 141 | 115 |
| 2023 | 195 | 165 |
| 2022 | 218 | 170 |
| 2021 | 239 | 184 |
| 2020 | 247 | 197 |
| 2019 | 263 | 210 |
| 2018 | 278 | 219 |
| 2017 | 318 | 225 |
| 2016 | 309 | 231 |
| 2015 | 367 | 268 |
| 2014 | 317 | 260 |
| 2013 | 294 | 245 |
| 2012 | 268 | 219 |
| 2011 | 232 | 191 |
| 2010 | 248 | 187 |
| 2009 | 196 | 166 |
| 2008 | 46 | 24 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Svan CHT101 | 227 | 2 601 | 91,8 % |
| BG CA1 | 173 | 1 859 | 94,4 % |
| MOS APS | 161 | 2 619 | 90,1 % |
| Krone SE | 155 | 1 111 | 95,1 % |
| Šich Trailer Sita | 102 | 687 | 89,1 % |
| Svan CHTP10 (aktuální model) | 88 | 3 445 | 89,3 % |
| ZDT PU | 80 | 1 803 | 91,4 % |
| Nunc 38 | 62 | 1 965 | 91,0 % |
| G.t.s. Poběžovice PJT | 56 | 498 | 90,8 % |
| Gniotpol G4080 | 47 | 153 | 92,2 % |
| BG CA1E | 44 | 353 | 97,7 % |
| Fliegl TTS | 43 | 677 | 82,0 % |
| Wecon PC1 | 35 | 229 | 96,9 % |
| HW 60.11 | 33 | 1 764 | 90,1 % |
| Agados Madona | 29 | 173 | 93,1 % |
| BGV NPV | 22 | 511 | 85,7 % |
| Bagela BA | 14 | 149 | 85,9 % |
| Svan CHTP08 | 11 | 499 | 90,0 % |
| BSS A3 | 8 | 903 | 92,9 % |
| Nunc 82 | 8 | 335 | 80,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.