Další modely značky Zetor
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 13 traktorů modelové řady Zetor 5911, což tento traktor řadí na 224. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 47 různých vozidel a 1 852 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 47 |
| Evidované prohlídky | 1 852 |
| Pravidelné prohlídky | 1 578 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 155 |
| Dostupné období | 16.10.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 578. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 578 | 95,1 % |
| Evidencní kontrola | 199 | — |
| Opakovaná | 51 | — |
| Pred registrací | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| Na žádost zákazníka | 2 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
Z 1 367 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 300, tedy 95,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 300 | 95,1 % |
| Výsledek 2 | 42 | 3,1 % |
| Výsledek 3 | 25 | 1,8 % |
| Jiný / neuvedený | 211 | 15,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 12 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 10 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 8 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 8 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 8 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 7 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 7 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 6 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 3 |
| 1.1.10.4.1 | B | Množství brzdové kapaliny pod vyznačenou značkou MIN. | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 67 | 64 |
| 2025 | 88 | 76 |
| 2024 | 142 | 132 |
| 2023 | 149 | 133 |
| 2022 | 113 | 92 |
| 2021 | 85 | 71 |
| 2020 | 155 | 145 |
| 2019 | 156 | 140 |
| 2018 | 125 | 107 |
| 2017 | 72 | 54 |
| 2016 | 81 | 64 |
| 2015 | 104 | 88 |
| 2014 | 75 | 58 |
| 2013 | 85 | 71 |
| 2012 | 115 | 96 |
| 2011 | 80 | 64 |
| 2010 | 72 | 55 |
| 2009 | 76 | 64 |
| 2008 | 12 | 4 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Kubota M7040 | 14 | 134 | 96,6 % |
| New Holland 8870 | 14 | 343 | 97,2 % |
| Case IH JXU 95 | 13 | 703 | 93,8 % |
| Deutz-Fahr Agrovector | 13 | 66 | 98,3 % |
| John Deere 8345R | 13 | 152 | 98,6 % |
| Zetor 5911 (aktuální model) | 13 | 1 578 | 95,1 % |
| Zetor 6011 | 13 | 3 931 | 95,4 % |
| Deutz-Fahr 5120 | 12 | 146 | 98,6 % |
| Landini Landpower | 12 | 153 | 100,0 % |
| Merlo F 28 | 12 | 151 | 96,6 % |
| New Holland 8560 | 12 | 256 | 97,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.