Další modely značky Zetor
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 40 traktorů modelové řady Zetor 7340, což tento traktor řadí na 95. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 155 různých vozidel a 3 044 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 155 |
| Evidované prohlídky | 3 044 |
| Pravidelné prohlídky | 2 497 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 054 |
| Dostupné období | 20.10.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 497. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 497 | 95,9 % |
| Evidencní kontrola | 307 | — |
| Pred registrací | 96 | — |
| Opakovaná | 73 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 60 | — |
| Na žádost zákazníka | 8 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 2 125 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 037, tedy 95,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 037 | 95,9 % |
| Výsledek 2 | 54 | 2,5 % |
| Výsledek 3 | 34 | 1,6 % |
| Jiný / neuvedený | 372 | 17,5 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 32 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 9 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 8 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 8 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 7 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 6 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 6 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 5 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 6.2.3.5.1 | A | Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě zajistit v otevřené poloze. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 139 | 131 |
| 2025 | 183 | 162 |
| 2024 | 238 | 217 |
| 2023 | 248 | 227 |
| 2022 | 185 | 155 |
| 2021 | 189 | 162 |
| 2020 | 288 | 254 |
| 2019 | 226 | 194 |
| 2018 | 187 | 165 |
| 2017 | 124 | 84 |
| 2016 | 154 | 115 |
| 2015 | 152 | 101 |
| 2014 | 102 | 81 |
| 2013 | 119 | 80 |
| 2012 | 171 | 130 |
| 2011 | 111 | 80 |
| 2010 | 109 | 78 |
| 2009 | 109 | 76 |
| 2008 | 10 | 5 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| John Deere 6210R | 42 | 523 | 98,6 % |
| New Holland T7.315 | 41 | 173 | 98,1 % |
| Zetor 10641 | 41 | 919 | 96,6 % |
| John Deere 6920 | 40 | 553 | 98,2 % |
| John Deere 7820 | 40 | 592 | 95,6 % |
| Zetor 7340 (aktuální model) | 40 | 2 497 | 95,9 % |
| New Holland T 7050 | 39 | 539 | 99,4 % |
| New Holland T6020 | 39 | 589 | 98,7 % |
| Ursus C 355 | 39 | 1 172 | 95,9 % |
| Fendt 720 | 38 | 145 | 100,0 % |
| JCB 531-70 | 38 | 331 | 96,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.