Inne modele marki Aprilia
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 354 pojazdów LC linii modelowej Aprilia Atlantic, co daje temu modelowi 43. miejsce wśród pojazdów kategorii LC w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 1 036 różnych pojazdów i 5 392 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 1 036 |
| Zarejestrowane badania | 5 392 |
| Badania okresowe | 3 104 |
| Wynik „pozytywny” | 96,1 % |
| Rekordy z przebiegiem | 5 356 |
| Dostępny okres | 25.09.2008 – 17.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 3 104. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 104 | 96,1 % |
| Evidencní kontrola | 1 370 | — |
| Pred registrací | 430 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 365 | — |
| Opakovaná | 107 | — |
| Na wniosek zákazníka | 8 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 3 | — |
Z 3 104 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 2 984, tedy 96,1 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 2 984 | 96,1 % |
| Wynik 2 | 106 | 3,4 % |
| Wynik 3 | 14 | 0,5 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 1.1.13.1.1 | B | Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. | 2 |
| 4.3.1.1.3 | C | Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. | 2 |
| 7.5.1.1 | B | Pojazd není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 2 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 2 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 7.7.1 | B | Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí. | 1 |
| 3.2.6.2 | B | U motocyklu horní hrana čelního překrytu (větrný štít) nemá předepsané zaoblení (rádius) nebo je překryt neúplný, nadměrně popraskaný nebo nedostatečně upevněný. | 1 |
| 5.3.2.2.2 | B | Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje. | 1 |
| 4.3.2.2.1 | B | Narušená funkce ovládacího zařízení - brzdová světla se nerozsvítí bezprostředně po aktivaci brzdy. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 1 |
| 4.13.2.1 | A | Akumulátor nedostatečně utěsněn, avšak elektrolyt nevytéká. | 1 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 198 | 177 |
| 2025 | 185 | 141 |
| 2024 | 241 | 172 |
| 2023 | 252 | 166 |
| 2022 | 315 | 178 |
| 2021 | 270 | 146 |
| 2020 | 292 | 168 |
| 2019 | 303 | 160 |
| 2018 | 499 | 318 |
| 2017 | 418 | 257 |
| 2016 | 400 | 248 |
| 2015 | 405 | 236 |
| 2014 | 362 | 193 |
| 2013 | 351 | 166 |
| 2012 | 283 | 138 |
| 2011 | 245 | 112 |
| 2010 | 200 | 84 |
| 2009 | 164 | 43 |
| 2008 | 9 | 1 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| Aprilia Scarabeo | 389 | 3 623 | 95,2 % |
| Peugeot Satelis | 383 | 1 788 | 97,5 % |
| KTM 350 | 382 | 745 | 93,3 % |
| Kawasaki Z 1000 | 379 | 3 199 | 94,3 % |
| Kawasaki Z 750 | 379 | 4 198 | 93,7 % |
| Aprilia Atlantic (obecny model) | 354 | 3 104 | 96,1 % |
| Suzuki GSX | 340 | 15 700 | 94,3 % |
| Honda XL1000V | 339 | 8 321 | 98,5 % |
| BMW R 1100 | 329 | 4 203 | 97,4 % |
| Honda XRV 750 | 323 | 5 806 | 98,1 % |
| Yamaha FZ1 | 320 | 4 349 | 96,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.