Další modely značky Avia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 3 nákladní automobily modelové řady Avia 21, což tento nákladní automobil řadí na 142. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 189 různých vozidel a 2 202 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 189 |
| Evidované prohlídky | 2 202 |
| Pravidelné prohlídky | 1 830 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 88,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 183 |
| Dostupné období | 06.10.2008 – 08.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 830. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 830 | 88,9 % |
| Evidencní kontrola | 173 | — |
| Opakovaná | 172 | — |
| Na žádost zákazníka | 15 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 10 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 1 787 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 589, tedy 88,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 589 | 88,9 % |
| Výsledek 2 | 116 | 6,5 % |
| Výsledek 3 | 82 | 4,6 % |
| Jiný / neuvedený | 43 | 2,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 16 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 13 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 8 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 7 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 6 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 5 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 4 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 4 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 3 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 53 | 46 |
| 2025 | 68 | 61 |
| 2024 | 80 | 73 |
| 2023 | 62 | 55 |
| 2022 | 69 | 58 |
| 2021 | 70 | 62 |
| 2020 | 80 | 71 |
| 2019 | 106 | 95 |
| 2018 | 129 | 111 |
| 2017 | 111 | 88 |
| 2016 | 112 | 92 |
| 2015 | 93 | 73 |
| 2014 | 107 | 86 |
| 2013 | 116 | 101 |
| 2012 | 142 | 118 |
| 2011 | 191 | 146 |
| 2010 | 230 | 192 |
| 2009 | 338 | 274 |
| 2008 | 45 | 28 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| IFA ADK | 5 | 720 | 91,2 % |
| Ross Viza | 5 | 499 | 83,0 % |
| Avia 15 | 4 | 569 | 90,3 % |
| IFA KM | 4 | 507 | 84,0 % |
| Iveco 59-12.1 | 4 | 516 | 81,2 % |
| Avia 21 (aktuální model) | 3 | 1 830 | 88,9 % |
| Avia 21.1 | 3 | 1 380 | 86,9 % |
| Avia A21 | 3 | 2 238 | 83,1 % |
| Nissan ECO-T | 3 | 816 | 82,1 % |
| Avia A 20 | 2 | 738 | 88,5 % |
| Avia A21.1F | 2 | 2 360 | 85,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.