Další modely značky Dacia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 1 nákladní automobil modelové řady Dacia 1307, což tento nákladní automobil řadí na 201. místo mezi nákladními automobily kategorie N1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 222 různých vozidel a 617 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 222 |
| Evidované prohlídky | 617 |
| Pravidelné prohlídky | 428 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 85,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 601 |
| Dostupné období | 05.09.2008 – 21.07.2025 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 428. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 428 | 85,8 % |
| Evidencní kontrola | 124 | — |
| Opakovaná | 57 | — |
| Na žádost zákazníka | 7 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 422 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 362, tedy 85,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 362 | 85,8 % |
| Výsledek 2 | 36 | 8,5 % |
| Výsledek 3 | 24 | 5,7 % |
| Jiný / neuvedený | 6 | 1,4 % |
Pro tuto modelovou řadu nejsou v předpočítaném období dostupné závady. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2025. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 0 |
| 2024 | 5 | 3 |
| 2023 | 2 | 2 |
| 2022 | 5 | 4 |
| 2021 | 5 | 4 |
| 2020 | 6 | 6 |
| 2019 | 8 | 8 |
| 2018 | 16 | 12 |
| 2017 | 8 | 6 |
| 2016 | 11 | 7 |
| 2015 | 36 | 19 |
| 2014 | 41 | 29 |
| 2013 | 36 | 28 |
| 2012 | 55 | 44 |
| 2011 | 77 | 51 |
| 2010 | 112 | 84 |
| 2009 | 163 | 107 |
| 2008 | 30 | 14 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Mercedes-Benz 602 | 2 | 98 | 83,9 % |
| Multicar M 2512 | 2 | 1 692 | 90,1 % |
| Opel Campo-S | 2 | 419 | 81,6 % |
| Renault Expres | 2 | 1 356 | 86,3 % |
| TAZ Š | 2 | 203 | 89,5 % |
| Dacia 1307 (aktuální model) | 1 | 428 | 85,8 % |
| Fiat Marengo | 1 | 277 | 88,9 % |
| Lublin 3384 | 1 | 147 | 81,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.