Další modely značky Dacia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 26 374 osobních automobilů modelové řady Dacia Sandero, což tento vůz řadí na 37. místo mezi osobními automobily (M1) v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 29 120 různých vozidel a 187 745 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 29 120 |
| Evidované prohlídky | 187 745 |
| Pravidelné prohlídky | 161 685 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 187 334 |
| Dostupné období | 08.12.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 161 685. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 161 685 | 95,4 % |
| Evidencní kontrola | 15 603 | — |
| Opakovaná | 5 517 | — |
| Pred registrací | 3 911 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 460 | — |
| Na žádost zákazníka | 410 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 106 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 20 | — |
| Technická silniční kontrola | 17 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 13 | — |
| Narízená technická prohlídka | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 158 067 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 150 746, tedy 95,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 150 746 | 95,4 % |
| Výsledek 2 | 5 175 | 3,3 % |
| Výsledek 3 | 2 146 | 1,4 % |
| Jiný / neuvedený | 3 618 | 2,3 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 208 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 730 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 629 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 414 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 376 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 332 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 316 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 308 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 290 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 241 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 177 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 104 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 102 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 99 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 96 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 20 431 | 19 004 |
| 2025 | 26 653 | 24 445 |
| 2024 | 23 249 | 20 999 |
| 2023 | 21 948 | 19 714 |
| 2022 | 20 577 | 17 721 |
| 2021 | 18 544 | 15 817 |
| 2020 | 15 092 | 12 905 |
| 2019 | 12 989 | 10 857 |
| 2018 | 10 911 | 8 859 |
| 2017 | 5 314 | 3 662 |
| 2016 | 3 882 | 2 526 |
| 2015 | 2 946 | 1 870 |
| 2014 | 2 300 | 1 705 |
| 2013 | 1 460 | 992 |
| 2012 | 941 | 583 |
| 2011 | 301 | 20 |
| 2010 | 147 | 4 |
| 2009 | 59 | 2 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Peugeot 206 | 31 255 | 645 531 | 92,0 % |
| Audi A6 | 30 883 | 332 313 | 95,4 % |
| Volkswagen Sharan | 28 886 | 306 571 | 93,3 % |
| Škoda Kamiq | 28 499 | 48 197 | 98,4 % |
| Ford Fusion | 28 023 | 339 355 | 95,3 % |
| Dacia Sandero (aktuální model) | 26 374 | 161 685 | 95,4 % |
| Toyota Corolla | 25 186 | 234 227 | 94,3 % |
| KIA Sportage | 24 711 | 180 959 | 95,0 % |
| Seat Leon | 23 727 | 184 248 | 95,2 % |
| Peugeot 307 | 23 409 | 439 448 | 93,0 % |
| Dacia Logan | 23 194 | 243 507 | 92,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.