Các mẫu khác của hãng Dacia
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 26 374 xe con dòng xe Dacia Sandero, đưa mẫu xe này lên vị trí 37. thứ trong nhóm xe con (M1) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 29 120 xe riêng biệt và 187 745 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 29 120 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 187 745 |
| Kiểm định định kỳ | 161 685 |
| Kết quả “đạt” | 95,4 % |
| Bản ghi có số km | 187 334 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 08.12.2008 – 19.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 161 685. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 161 685 | 95,4 % |
| Evidencní kontrola | 15 603 | — |
| Opakovaná | 5 517 | — |
| Pred registrací | 3 911 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 460 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 410 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 106 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 20 | — |
| Technická silniční kontrola | 17 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 13 | — |
| Narízená technická prohlídka | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 158 067 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 150 746, tedy 95,4 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 150 746 | 95,4 % |
| Kết quả 2 | 5 175 | 3,3 % |
| Kết quả 3 | 2 146 | 1,4 % |
| Khác / không ghi rõ | 3 618 | 2,3 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 4.11.2.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 208 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 730 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 629 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 414 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 376 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 332 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 316 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 308 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 290 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 241 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 177 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 104 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 102 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 99 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 96 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 20 431 | 19 004 |
| 2025 | 26 653 | 24 445 |
| 2024 | 23 249 | 20 999 |
| 2023 | 21 948 | 19 714 |
| 2022 | 20 577 | 17 721 |
| 2021 | 18 544 | 15 817 |
| 2020 | 15 092 | 12 905 |
| 2019 | 12 989 | 10 857 |
| 2018 | 10 911 | 8 859 |
| 2017 | 5 314 | 3 662 |
| 2016 | 3 882 | 2 526 |
| 2015 | 2 946 | 1 870 |
| 2014 | 2 300 | 1 705 |
| 2013 | 1 460 | 992 |
| 2012 | 941 | 583 |
| 2011 | 301 | 20 |
| 2010 | 147 | 4 |
| 2009 | 59 | 2 |
| 2008 | 1 | 0 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Peugeot 206 | 31 255 | 645 531 | 92,0 % |
| Audi A6 | 30 883 | 332 313 | 95,4 % |
| Volkswagen Sharan | 28 886 | 306 571 | 93,3 % |
| Škoda Kamiq | 28 499 | 48 197 | 98,4 % |
| Ford Fusion | 28 023 | 339 355 | 95,3 % |
| Dacia Sandero (mẫu xe hiện tại) | 26 374 | 161 685 | 95,4 % |
| Toyota Corolla | 25 186 | 234 227 | 94,3 % |
| KIA Sportage | 24 711 | 180 959 | 95,0 % |
| Seat Leon | 23 727 | 184 248 | 95,2 % |
| Peugeot 307 | 23 409 | 439 448 | 93,0 % |
| Dacia Logan | 23 194 | 243 507 | 92,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.