Další modely značky Derbi
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 44 vozidel kategorie LC modelové řady Derbi GP1, což toto vozidlo řadí na 321. místo mezi vozidly kategorie LC v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 154 různých vozidel a 781 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 154 |
| Evidované prohlídky | 781 |
| Pravidelné prohlídky | 475 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 765 |
| Dostupné období | 23.09.2008 – 07.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 475. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 475 | 95,2 % |
| Evidencní kontrola | 208 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 54 | — |
| Pred registrací | 22 | — |
| Opakovaná | 20 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 475 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 452, tedy 95,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 452 | 95,2 % |
| Výsledek 2 | 22 | 4,6 % |
| Výsledek 3 | 1 | 0,2 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.1.2.4.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.1.2.4.1 | B | Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost). | 1 |
| 4.2.1.1.4 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. | 1 |
| 4.7.1.2.3 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna nebo úprava zdroje světla. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 4.4.1.1.5 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. | 1 |
| 4.3.1.1.5 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 20 | 20 |
| 2025 | 27 | 22 |
| 2024 | 37 | 25 |
| 2023 | 37 | 30 |
| 2022 | 33 | 19 |
| 2021 | 32 | 23 |
| 2020 | 38 | 22 |
| 2019 | 55 | 32 |
| 2018 | 55 | 37 |
| 2017 | 71 | 49 |
| 2016 | 53 | 35 |
| 2015 | 69 | 55 |
| 2014 | 53 | 33 |
| 2013 | 49 | 24 |
| 2012 | 64 | 31 |
| 2011 | 36 | 10 |
| 2010 | 37 | 3 |
| 2009 | 14 | 5 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| Suzuki VAN | 46 | 429 | 95,8 % |
| Honda CBF 500 | 45 | 2 597 | 98,2 % |
| Jonway Adventure | 45 | 283 | 95,1 % |
| Jonway CJ | 45 | 1 358 | 95,3 % |
| Malaguti Spidermax | 45 | 319 | 95,0 % |
| Derbi GP1 (aktuální model) | 44 | 475 | 95,2 % |
| Honda SH150 | 44 | 302 | 96,7 % |
| Honda VTR 1000 | 44 | 2 603 | 94,5 % |
| Honda XL 600 | 44 | 1 368 | 96,1 % |
| Suzuki DR 125 | 44 | 1 440 | 94,0 % |
| Aprilia RSV | 43 | 978 | 95,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.