Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 120 nákladních automobilů modelové řady Iveco 35C15, což tento nákladní automobil řadí na 61. místo mezi nákladními automobily kategorie N1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 169 různých vozidel a 2 475 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 169 |
| Evidované prohlídky | 2 475 |
| Pravidelné prohlídky | 1 808 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 457 |
| Dostupné období | 25.11.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 808. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 808 | 91,8 % |
| Evidencní kontrola | 256 | — |
| Pred registrací | 205 | — |
| Opakovaná | 118 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 55 | — |
| Technická silniční kontrola | 20 | — |
| Na žádost zákazníka | 4 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 1 745 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 602, tedy 91,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 602 | 91,8 % |
| Výsledek 2 | 108 | 6,2 % |
| Výsledek 3 | 35 | 2,0 % |
| Jiný / neuvedený | 63 | 3,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 31 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 24 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 21 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 20 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 18 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 18 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 8 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 7 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 5 |
| 1.4.1.1.1 | B | Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. | 5 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 4 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 180 | 153 |
| 2025 | 254 | 214 |
| 2024 | 259 | 215 |
| 2023 | 294 | 238 |
| 2022 | 322 | 262 |
| 2021 | 286 | 203 |
| 2020 | 273 | 209 |
| 2019 | 186 | 141 |
| 2018 | 196 | 122 |
| 2017 | 54 | 23 |
| 2016 | 59 | 9 |
| 2015 | 33 | 5 |
| 2014 | 13 | 2 |
| 2013 | 16 | 4 |
| 2012 | 8 | 1 |
| 2011 | 15 | 2 |
| 2010 | 12 | 3 |
| 2009 | 13 | 2 |
| 2008 | 2 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Mercedes-Benz Esprinter | 139 | 93 | 96,8 % |
| Iveco 35S13 | 128 | 1 742 | 93,1 % |
| Mercedes-Benz 313 | 128 | 4 526 | 89,7 % |
| Mercedes-Benz 316 | 126 | 3 440 | 91,0 % |
| Dangel Partner | 125 | 576 | 96,2 % |
| Iveco 35C15 (aktuální model) | 120 | 1 808 | 91,8 % |
| Iveco 35 | 118 | 8 415 | 86,5 % |
| Mercedes-Benz Spriner | 117 | 960 | 94,0 % |
| Mercedes-Benz 308 | 116 | 3 937 | 90,1 % |
| Ford Custom | 113 | 560 | 97,7 % |
| Mazda B | 111 | 3 091 | 90,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.