Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 128 nákladních automobilů modelové řady Iveco 35S13, což tento nákladní automobil řadí na 57. místo mezi nákladními automobily kategorie N1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 162 různých vozidel a 2 427 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 162 |
| Evidované prohlídky | 2 427 |
| Pravidelné prohlídky | 1 742 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 412 |
| Dostupné období | 22.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 742. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 742 | 93,1 % |
| Evidencní kontrola | 269 | — |
| Pred registrací | 257 | — |
| Opakovaná | 95 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 34 | — |
| Na žádost zákazníka | 10 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 9 | — |
| Technická silniční kontrola | 8 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 1 693 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 576, tedy 93,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 576 | 93,1 % |
| Výsledek 2 | 93 | 5,5 % |
| Výsledek 3 | 24 | 1,4 % |
| Jiný / neuvedený | 49 | 2,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 48 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 29 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 24 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 22 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 19 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 13 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 10 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 9 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 8 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 1.4.2.1.1 | B | Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. | 5 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 5 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 5 |
| 4.11.2.2 | B | Způsob spojení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům (např. mimo svorkovnici vozidla) nebo hrozí nebezpečí přerušení spojení. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 189 | 158 |
| 2025 | 261 | 205 |
| 2024 | 293 | 236 |
| 2023 | 249 | 202 |
| 2022 | 309 | 253 |
| 2021 | 246 | 185 |
| 2020 | 275 | 195 |
| 2019 | 255 | 152 |
| 2018 | 206 | 120 |
| 2017 | 53 | 20 |
| 2016 | 36 | 10 |
| 2015 | 21 | 0 |
| 2014 | 14 | 0 |
| 2012 | 4 | 1 |
| 2011 | 3 | 0 |
| 2010 | 3 | 1 |
| 2009 | 5 | 2 |
| 2008 | 5 | 2 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Opel Combo-C | 180 | 21 035 | 90,8 % |
| Iveco 35S | 171 | 1 386 | 93,1 % |
| Multicar Fumo | 147 | 4 244 | 89,2 % |
| Fiat Strada | 146 | 1 868 | 90,0 % |
| Mercedes-Benz Esprinter | 139 | 93 | 96,8 % |
| Iveco 35S13 (aktuální model) | 128 | 1 742 | 93,1 % |
| Mercedes-Benz 313 | 128 | 4 526 | 89,7 % |
| Mercedes-Benz 316 | 126 | 3 440 | 91,0 % |
| Dangel Partner | 125 | 576 | 96,2 % |
| Iveco 35C15 | 120 | 1 808 | 91,8 % |
| Iveco 35 | 118 | 8 415 | 86,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.