Další modely značky John Deere
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 34 traktorů modelové řady John Deere 6130, což tento traktor řadí na 110. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 58 různých vozidel a 267 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 58 |
| Evidované prohlídky | 267 |
| Pravidelné prohlídky | 242 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 98,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 206 |
| Dostupné období | 09.12.2009 – 09.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 242. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 242 | 98,1 % |
| Evidencní kontrola | 18 | — |
| Opakovaná | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 210 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 206, tedy 98,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 206 | 98,1 % |
| Výsledek 2 | 4 | 1,9 % |
| Výsledek 3 | 0 | 0,0 % |
| Jiný / neuvedený | 32 | 15,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.8.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 4 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 3 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 |
| 3.3.4.1 | A | Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 1 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 1 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 1 |
| 4.8.1.2.2 | A | Uvolněné uchycení desky zadního značení, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2009 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 33 | 32 |
| 2025 | 49 | 44 |
| 2024 | 34 | 30 |
| 2023 | 23 | 18 |
| 2022 | 29 | 28 |
| 2021 | 20 | 20 |
| 2020 | 17 | 17 |
| 2019 | 3 | 3 |
| 2018 | 13 | 12 |
| 2017 | 12 | 12 |
| 2016 | 9 | 8 |
| 2015 | 1 | 1 |
| 2014 | 8 | 5 |
| 2013 | 8 | 8 |
| 2012 | 4 | 4 |
| 2011 | 2 | 0 |
| 2010 | 1 | 0 |
| 2009 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| New Holland T5.115 | 36 | 302 | 96,8 % |
| John Deere 5070M | 35 | 343 | 95,3 % |
| John Deere 8220 | 35 | 497 | 97,2 % |
| Solis 90 | 35 | 189 | 96,5 % |
| John Deere 5080R | 34 | 430 | 97,7 % |
| John Deere 6130 (aktuální model) | 34 | 242 | 98,1 % |
| New Holland Boomer | 34 | 151 | 93,8 % |
| New Holland TS135A | 34 | 666 | 98,2 % |
| Same Explorer | 34 | 494 | 95,1 % |
| Zetor 12245 | 34 | 771 | 97,6 % |
| Deutz-Fahr Agroplus | 33 | 363 | 95,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.