Další modely značky Zetor
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 127 traktorů modelové řady Zetor 7045, což tento traktor řadí na 32. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 550 různých vozidel a 11 608 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 550 |
| Evidované prohlídky | 11 608 |
| Pravidelné prohlídky | 9 583 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 7 654 |
| Dostupné období | 16.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 9 583. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 9 583 | 94,8 % |
| Evidencní kontrola | 1 285 | — |
| Opakovaná | 365 | — |
| Pred registrací | 213 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 120 | — |
| Na žádost zákazníka | 37 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
Z 8 121 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 7 702, tedy 94,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 7 702 | 94,8 % |
| Výsledek 2 | 273 | 3,4 % |
| Výsledek 3 | 146 | 1,8 % |
| Jiný / neuvedený | 1 462 | 18,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 139 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 89 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 80 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 47 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 44 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 41 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 36 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 35 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 35 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 34 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 26 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 25 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 25 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 23 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 22 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 455 | 433 |
| 2025 | 654 | 603 |
| 2024 | 932 | 856 |
| 2023 | 782 | 701 |
| 2022 | 688 | 584 |
| 2021 | 771 | 661 |
| 2020 | 1 002 | 895 |
| 2019 | 874 | 759 |
| 2018 | 657 | 549 |
| 2017 | 471 | 353 |
| 2016 | 574 | 430 |
| 2015 | 622 | 455 |
| 2014 | 405 | 306 |
| 2013 | 527 | 407 |
| 2012 | 700 | 554 |
| 2011 | 487 | 340 |
| 2010 | 420 | 286 |
| 2009 | 525 | 379 |
| 2008 | 62 | 32 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Zetor 50 | 143 | 6 046 | 95,6 % |
| Zetor 7341 | 137 | 3 129 | 95,3 % |
| Case IH Farmall | 134 | 1 148 | 97,5 % |
| Zetor Major | 133 | 1 628 | 98,0 % |
| John Deere 6430 | 132 | 1 491 | 97,9 % |
| Zetor 7045 (aktuální model) | 127 | 9 583 | 94,8 % |
| Zetor 8111 | 120 | 3 015 | 95,6 % |
| Zetor 10145 | 118 | 3 238 | 95,1 % |
| New Holland T 5050 | 115 | 1 245 | 96,2 % |
| Zetor 25K | 114 | 2 577 | 95,3 % |
| Zetor 5245 | 108 | 8 755 | 95,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.