Další modely značky Zetor
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 133 traktorů modelové řady Zetor Major, což tento traktor řadí na 30. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 386 různých vozidel a 1 967 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 386 |
| Evidované prohlídky | 1 967 |
| Pravidelné prohlídky | 1 628 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 98,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 614 |
| Dostupné období | 22.01.2014 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 628. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 628 | 98,0 % |
| Evidencní kontrola | 290 | — |
| Opakovaná | 24 | — |
| Pred registrací | 15 | — |
| Na žádost zákazníka | 8 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 1 287 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 261, tedy 98,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 261 | 98,0 % |
| Výsledek 2 | 25 | 1,9 % |
| Výsledek 3 | 1 | 0,1 % |
| Jiný / neuvedený | 341 | 26,5 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 15 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 2 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 1 |
| 7.90.2.3 | B | Umístění nebo provedení některých předepsaných údajů na vozidle neodpovídá požadavkům nebo skutečnosti. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 1 |
| 4.8.2.1.2 | B | Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsanými deskami zadního značení. | 1 |
| 2.1.3.2.1 | B | Uvolněné nebo opotřebené spoje (např. uchycení čepu, spojení na spojovací nebo řídící tyči), které mají vliv na spolehlivost pákového mechanismu řízení. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 120 | 116 |
| 2025 | 133 | 119 |
| 2024 | 117 | 104 |
| 2023 | 273 | 241 |
| 2022 | 315 | 281 |
| 2021 | 264 | 239 |
| 2020 | 154 | 112 |
| 2019 | 200 | 147 |
| 2018 | 261 | 201 |
| 2017 | 84 | 67 |
| 2016 | 28 | 0 |
| 2015 | 16 | 1 |
| 2014 | 2 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Zetor Forterra | 169 | 6 708 | 96,0 % |
| Zetor 5611 | 148 | 14 856 | 95,4 % |
| Zetor 50 | 143 | 6 046 | 95,6 % |
| Zetor 7341 | 137 | 3 129 | 95,3 % |
| Case IH Farmall | 134 | 1 148 | 97,5 % |
| Zetor Major (aktuální model) | 133 | 1 628 | 98,0 % |
| John Deere 6430 | 132 | 1 491 | 97,9 % |
| Zetor 7045 | 127 | 9 583 | 94,8 % |
| Zetor 8111 | 120 | 3 015 | 95,6 % |
| Zetor 10145 | 118 | 3 238 | 95,1 % |
| New Holland T 5050 | 115 | 1 245 | 96,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.