Další modely značky Zetor
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 33 traktorů modelové řady Zetor 8045, což tento traktor řadí na 116. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 209 různých vozidel a 4 370 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 209 |
| Evidované prohlídky | 4 370 |
| Pravidelné prohlídky | 3 529 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 731 |
| Dostupné období | 01.10.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 529. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 529 | 94,2 % |
| Evidencní kontrola | 627 | — |
| Opakovaná | 159 | — |
| Pred registrací | 30 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 16 | — |
| Na žádost zákazníka | 7 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 2 985 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 812, tedy 94,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 812 | 94,2 % |
| Výsledek 2 | 125 | 4,2 % |
| Výsledek 3 | 48 | 1,6 % |
| Jiný / neuvedený | 544 | 18,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 47 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 24 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 18 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 17 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 15 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 15 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 14 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 14 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 14 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 13 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 12 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 10 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 8 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 7 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 146 | 140 |
| 2025 | 202 | 182 |
| 2024 | 331 | 296 |
| 2023 | 283 | 255 |
| 2022 | 241 | 202 |
| 2021 | 286 | 231 |
| 2020 | 392 | 346 |
| 2019 | 297 | 256 |
| 2018 | 256 | 203 |
| 2017 | 171 | 126 |
| 2016 | 220 | 170 |
| 2015 | 288 | 192 |
| 2014 | 178 | 115 |
| 2013 | 211 | 160 |
| 2012 | 307 | 261 |
| 2011 | 159 | 119 |
| 2010 | 185 | 122 |
| 2009 | 189 | 136 |
| 2008 | 28 | 17 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Same Explorer | 34 | 494 | 95,1 % |
| Zetor 12245 | 34 | 771 | 97,6 % |
| Deutz-Fahr Agroplus | 33 | 363 | 95,4 % |
| John Deere 6150R | 33 | 355 | 97,8 % |
| New Holland T7.210 | 33 | 257 | 98,7 % |
| Zetor 8045 (aktuální model) | 33 | 3 529 | 94,2 % |
| Fendt 828 | 32 | 220 | 99,5 % |
| John Deere 6920S | 32 | 684 | 97,4 % |
| John Deere 7830 | 32 | 477 | 97,5 % |
| Case Magnum | 31 | 1 247 | 96,1 % |
| John Deere 7800 | 31 | 695 | 94,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.