Các mẫu khác của hãng Scania
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 121 xe tải dòng xe Scania R 420, đưa mẫu xe này lên vị trí 47. thứ trong nhóm xe tải (N3) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 1 760 xe riêng biệt và 40 985 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 1 760 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 40 985 |
| Kiểm định định kỳ | 31 971 |
| Kết quả “đạt” | 91,3 % |
| Bản ghi có số km | 40 522 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 05.09.2008 – 17.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 31 971. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 31 971 | 91,3 % |
| Evidencní kontrola | 5 163 | — |
| Opakovaná | 2 278 | — |
| ADR | 459 | — |
| Technická silniční kontrola | 428 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 289 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 153 | — |
| Pred registrací | 130 | — |
| TSK - Opakovaná | 60 | — |
| ADR - opakovaná | 31 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 9 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 6 | — |
Z 30 862 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 28 182, tedy 91,3 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 28 182 | 91,3 % |
| Kết quả 2 | 2 118 | 6,9 % |
| Kết quả 3 | 562 | 1,8 % |
| Khác / không ghi rõ | 1 109 | 3,6 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 1.1.9.1.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 300 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 176 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 155 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 132 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 111 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 102 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 89 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 82 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 67 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 50 |
| 3.3.4.1 | A | Hư hỏng zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 41 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 41 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 32 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 28 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 25 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 627 | 570 |
| 2025 | 949 | 826 |
| 2024 | 1 083 | 949 |
| 2023 | 1 423 | 1 243 |
| 2022 | 1 896 | 1 545 |
| 2021 | 2 029 | 1 685 |
| 2020 | 2 427 | 2 011 |
| 2019 | 2 892 | 2 372 |
| 2018 | 3 226 | 2 666 |
| 2017 | 2 220 | 1 584 |
| 2016 | 2 528 | 1 711 |
| 2015 | 2 988 | 2 018 |
| 2014 | 2 894 | 2 294 |
| 2013 | 3 186 | 2 462 |
| 2012 | 3 101 | 2 341 |
| 2011 | 2 960 | 2 123 |
| 2010 | 2 404 | 1 816 |
| 2009 | 1 859 | 1 515 |
| 2008 | 293 | 240 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Renault HD001 | 170 | 6 347 | 97,1 % |
| Liaz 151.261 | 146 | 8 523 | 86,4 % |
| Karosa CAS | 141 | 5 210 | 92,7 % |
| Scania S560 | 139 | 426 | 98,1 % |
| Iveco Magirus | 126 | 5 240 | 91,5 % |
| Scania R 420 (mẫu xe hiện tại) | 121 | 31 971 | 91,3 % |
| Scania N320 | 120 | 9 472 | 96,6 % |
| Ford F | 113 | 983 | 95,0 % |
| Mercedes-Benz 963-4 | 111 | 86 | 95,3 % |
| Liaz 101.860 | 104 | 4 322 | 91,6 % |
| Zoeller Systems Medium | 103 | 809 | 95,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.