Další modely značky Audi
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 232 osobních automobilů modelové řady Audi 100, což tento osobní automobil řadí na 542. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 2 668 různých vozidel a 12 125 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 2 668 |
| Evidované prohlídky | 12 125 |
| Pravidelné prohlídky | 9 055 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 11 963 |
| Dostupné období | 01.09.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 9 055. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 9 055 | 89,1 % |
| Evidencní kontrola | 1 928 | — |
| Opakovaná | 853 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 99 | — |
| Pred registrací | 88 | — |
| Na žádost zákazníka | 73 | — |
| Historického vozidla | 12 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 10 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 6 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 8 809 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 7 845, tedy 89,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 7 845 | 89,1 % |
| Výsledek 2 | 674 | 7,7 % |
| Výsledek 3 | 290 | 3,3 % |
| Jiný / neuvedený | 246 | 2,8 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 38 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 34 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 27 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 23 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 20 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 19 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 17 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 16 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 16 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 15 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 15 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 14 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 7 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 6 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 199 | 184 |
| 2025 | 253 | 214 |
| 2024 | 301 | 253 |
| 2023 | 319 | 265 |
| 2022 | 375 | 314 |
| 2021 | 390 | 320 |
| 2020 | 470 | 377 |
| 2019 | 523 | 432 |
| 2018 | 637 | 530 |
| 2017 | 422 | 311 |
| 2016 | 486 | 353 |
| 2015 | 742 | 479 |
| 2014 | 670 | 516 |
| 2013 | 812 | 597 |
| 2012 | 940 | 679 |
| 2011 | 1 139 | 832 |
| 2010 | 1 340 | 1 007 |
| 2009 | 1 485 | 1 101 |
| 2008 | 622 | 291 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mini Clubman | 237 | 1 696 | 97,9 % |
| Mazda 121 | 236 | 17 268 | 86,2 % |
| Audi S7 | 235 | 720 | 97,3 % |
| Ford Capri | 235 | 1 189 | 94,0 % |
| Hyundai Genesis | 234 | 1 826 | 96,5 % |
| Audi 100 (aktuální model) | 232 | 9 055 | 89,1 % |
| Cupra Terramar | 231 | 0 | — |
| Citroën Spacetourer | 228 | 95 | 97,9 % |
| Volkswagen ID.5 | 227 | 49 | 100,0 % |
| Peugeot 408 | 225 | 9 | 88,9 % |
| Fiat 124 | 223 | 1 032 | 97,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.