Další modely značky Audi
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 2 417 osobních automobilů modelové řady Audi A8, což tento osobní automobil řadí na 209. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 5 532 různých vozidel a 49 446 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 5 532 |
| Evidované prohlídky | 49 446 |
| Pravidelné prohlídky | 32 619 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 49 066 |
| Dostupné období | 02.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 32 619. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 32 619 | 95,2 % |
| Evidencní kontrola | 12 917 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 361 | — |
| Pred registrací | 1 152 | — |
| Opakovaná | 1 139 | — |
| Na žádost zákazníka | 165 | — |
| Technická silniční kontrola | 30 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 29 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 18 | — |
| Narízená technická prohlídka | 6 | — |
| TSK - Opakovaná | 5 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 5 | — |
Z 31 469 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 29 970, tedy 95,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 29 970 | 95,2 % |
| Výsledek 2 | 1 178 | 3,7 % |
| Výsledek 3 | 321 | 1,0 % |
| Jiný / neuvedený | 1 150 | 3,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 198 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 139 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 93 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 85 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 58 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 48 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 39 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 26 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 25 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 17 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 12 |
| 8.2.1.2.5 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 11 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 11 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 10 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 10 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 1 911 | 1 743 |
| 2025 | 2 673 | 2 302 |
| 2024 | 3 089 | 2 580 |
| 2023 | 3 184 | 2 523 |
| 2022 | 3 695 | 2 688 |
| 2021 | 3 609 | 2 547 |
| 2020 | 3 473 | 2 534 |
| 2019 | 3 743 | 2 697 |
| 2018 | 3 844 | 2 731 |
| 2017 | 2 338 | 1 252 |
| 2016 | 2 582 | 1 326 |
| 2015 | 2 691 | 1 272 |
| 2014 | 2 397 | 1 290 |
| 2013 | 2 117 | 1 092 |
| 2012 | 2 130 | 1 083 |
| 2011 | 2 052 | 1 027 |
| 2010 | 1 813 | 899 |
| 2009 | 1 737 | 875 |
| 2008 | 368 | 158 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Alfa Romeo 159 | 2 531 | 32 749 | 92,1 % |
| Subaru XV | 2 528 | 13 174 | 97,9 % |
| BMW 4 Series | 2 527 | 14 022 | 97,2 % |
| Volkswagen FOX | 2 469 | 22 453 | 92,5 % |
| Volvo XC40 | 2 457 | 8 026 | 98,8 % |
| Audi A8 (aktuální model) | 2 417 | 32 619 | 95,2 % |
| Seat Arona | 2 411 | 6 682 | 98,3 % |
| Volkswagen Jetta | 2 411 | 30 249 | 93,4 % |
| Renault Koleos | 2 385 | 18 160 | 95,8 % |
| Mercedes-Benz A | 2 359 | 23 220 | 94,7 % |
| Audi TT | 2 273 | 21 689 | 94,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.