Další modely značky Audi
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 1 190 osobních automobilů modelové řady Audi A2, což tento osobní automobil řadí na 287. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 640 různých vozidel a 16 472 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 640 |
| Evidované prohlídky | 16 472 |
| Pravidelné prohlídky | 12 534 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,3 % |
| Záznamy s tachometrem | 16 410 |
| Dostupné období | 05.09.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 12 534. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 12 534 | 93,3 % |
| Evidencní kontrola | 2 034 | — |
| Pred registrací | 809 | — |
| Opakovaná | 597 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 424 | — |
| Na žádost zákazníka | 31 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 28 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 10 | — |
| Technická silniční kontrola | 3 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 12 081 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 11 271, tedy 93,3 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 11 271 | 93,3 % |
| Výsledek 2 | 512 | 4,2 % |
| Výsledek 3 | 298 | 2,5 % |
| Jiný / neuvedený | 453 | 3,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 271 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 106 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 106 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 82 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 80 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 73 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 48 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 37 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 36 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 28 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 22 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 21 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 18 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 17 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 16 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 893 | 833 |
| 2025 | 1 274 | 1 128 |
| 2024 | 1 400 | 1 232 |
| 2023 | 1 308 | 1 140 |
| 2022 | 1 455 | 1 166 |
| 2021 | 1 436 | 1 155 |
| 2020 | 1 293 | 1 047 |
| 2019 | 1 336 | 1 077 |
| 2018 | 1 241 | 986 |
| 2017 | 716 | 465 |
| 2016 | 618 | 371 |
| 2015 | 648 | 383 |
| 2014 | 561 | 322 |
| 2013 | 513 | 305 |
| 2012 | 505 | 285 |
| 2011 | 441 | 233 |
| 2010 | 404 | 204 |
| 2009 | 378 | 183 |
| 2008 | 52 | 19 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Renault Talisman | 1 229 | 6 009 | 96,9 % |
| Fiat Seicento | 1 223 | 36 240 | 90,6 % |
| Hyundai Elantra | 1 213 | 25 705 | 91,9 % |
| Nissan Primera | 1 202 | 51 809 | 89,0 % |
| Audi RS | 1 201 | 2 917 | 97,2 % |
| Audi A2 (aktuální model) | 1 190 | 12 534 | 93,3 % |
| Chevrolet Camaro | 1 182 | 6 569 | 95,8 % |
| BMW 325 | 1 180 | 31 205 | 93,5 % |
| Ford Escort | 1 171 | 183 961 | 83,1 % |
| Opel Antara | 1 167 | 10 335 | 91,0 % |
| KIA Xceed | 1 149 | 1 502 | 98,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.