Další modely značky Audi
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 35 202 osobních automobilů modelové řady Audi A4, což tento osobní automobil řadí na 25. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 56 674 různých vozidel a 511 273 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 56 674 |
| Evidované prohlídky | 511 273 |
| Pravidelné prohlídky | 370 468 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 509 020 |
| Dostupné období | 01.09.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 370 468. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 370 468 | 94,6 % |
| Evidencní kontrola | 88 699 | — |
| Pred registrací | 24 038 | — |
| Opakovaná | 14 951 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 10 127 | — |
| Na žádost zákazníka | 2 119 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 443 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 215 | — |
| Technická silniční kontrola | 125 | — |
| TSK - Opakovaná | 39 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 39 | — |
| Narízená technická prohlídka | 10 | — |
Z 357 480 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 338 025, tedy 94,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 338 025 | 94,6 % |
| Výsledek 2 | 13 956 | 3,9 % |
| Výsledek 3 | 5 499 | 1,5 % |
| Jiný / neuvedený | 12 988 | 3,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 100 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 698 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 646 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 872 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 785 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 466 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 264 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 116 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 949 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 828 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 695 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 558 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 550 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 525 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 378 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 27 310 | 24 993 |
| 2025 | 38 018 | 33 077 |
| 2024 | 40 699 | 34 623 |
| 2023 | 40 487 | 33 265 |
| 2022 | 44 077 | 34 075 |
| 2021 | 42 677 | 32 062 |
| 2020 | 40 688 | 30 955 |
| 2019 | 41 623 | 30 988 |
| 2018 | 39 315 | 28 867 |
| 2017 | 23 164 | 13 495 |
| 2016 | 21 178 | 11 676 |
| 2015 | 20 809 | 11 506 |
| 2014 | 17 931 | 10 764 |
| 2013 | 16 726 | 9 517 |
| 2012 | 15 856 | 9 104 |
| 2011 | 13 991 | 7 758 |
| 2010 | 12 578 | 7 030 |
| 2009 | 11 646 | 5 716 |
| 2008 | 2 500 | 997 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Dacia Duster | 39 496 | 212 407 | 96,1 % |
| Volkswagen Polo | 38 699 | 511 598 | 93,3 % |
| Citroën Berlingo | 38 188 | 535 935 | 93,0 % |
| Renault Clio | 37 568 | 519 757 | 92,3 % |
| Citroën C3 | 35 906 | 370 633 | 94,3 % |
| Audi A4 (aktuální model) | 35 202 | 370 468 | 94,6 % |
| Hyundai IX | 34 181 | 306 002 | 96,4 % |
| Škoda Scala | 33 196 | 69 450 | 98,4 % |
| KIA Cee´d | 33 174 | 349 555 | 95,1 % |
| Citroën C4 | 32 856 | 347 287 | 94,1 % |
| Ford Fiesta | 32 244 | 493 324 | 91,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.