Các mẫu khác của hãng Avia
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 35 xe tải dòng xe Avia A75-L, đưa mẫu xe này lên vị trí 62. thứ trong nhóm xe tải (N2) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 358 xe riêng biệt và 7 456 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 358 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 7 456 |
| Kiểm định định kỳ | 5 928 |
| Kết quả “đạt” | 85,7 % |
| Bản ghi có số km | 7 382 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 02.10.2008 – 14.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 5 928. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 928 | 85,7 % |
| Opakovaná | 812 | — |
| Evidencní kontrola | 628 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 54 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 18 | — |
| TSK - Opakovaná | 7 | — |
| Technická silniční kontrola | 6 | — |
| ADR | 1 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 5 779 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 4 954, tedy 85,7 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 4 954 | 85,7 % |
| Kết quả 2 | 551 | 9,5 % |
| Kết quả 3 | 274 | 4,7 % |
| Khác / không ghi rõ | 149 | 2,6 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 1.1.9.1.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 42 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 30 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 21 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 20 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 20 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 15 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 14 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 14 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 13 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 12 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 11 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 7 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 7 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 7 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 7 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 83 | 76 |
| 2025 | 129 | 119 |
| 2024 | 161 | 151 |
| 2023 | 248 | 233 |
| 2022 | 282 | 249 |
| 2021 | 281 | 250 |
| 2020 | 313 | 278 |
| 2019 | 368 | 324 |
| 2018 | 415 | 374 |
| 2017 | 287 | 225 |
| 2016 | 296 | 210 |
| 2015 | 526 | 388 |
| 2014 | 567 | 432 |
| 2013 | 561 | 440 |
| 2012 | 634 | 483 |
| 2011 | 699 | 511 |
| 2010 | 753 | 562 |
| 2009 | 743 | 549 |
| 2008 | 110 | 74 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Iveco/Montex 120E | 38 | 180 | 98,3 % |
| Mercedes-Benz/Marmont Atego | 38 | 136 | 94,1 % |
| Avia D75-L | 37 | 4 088 | 88,8 % |
| Iveco/Montex 65C18 | 37 | 181 | 100,0 % |
| Ford F 350 | 36 | 707 | 93,1 % |
| Avia A75-L (mẫu xe hiện tại) | 35 | 5 928 | 85,7 % |
| MAN 12.224 | 34 | 1 776 | 87,9 % |
| Iveco / Cargo Design 120E | 33 | 125 | 96,0 % |
| MAN/BG TGL | 33 | 116 | 100,0 % |
| MAN 12.163 | 32 | 1 259 | 90,3 % |
| Avia D75-EL | 31 | 4 162 | 85,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.