Các mẫu khác của hãng DAF
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 18 xe tải dòng xe DAF 400, đưa mẫu xe này lên vị trí 147. thứ trong nhóm xe tải (N1) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 210 xe riêng biệt và 1 138 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 210 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 1 138 |
| Kiểm định định kỳ | 869 |
| Kết quả “đạt” | 89,5 % |
| Bản ghi có số km | 1 102 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 03.09.2008 – 14.07.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 869. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 869 | 89,5 % |
| Evidencní kontrola | 146 | — |
| Opakovaná | 75 | — |
| Technická silniční kontrola | 37 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 825 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 738, tedy 89,5 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 738 | 89,5 % |
| Kết quả 2 | 58 | 7,0 % |
| Kết quả 3 | 29 | 3,5 % |
| Khác / không ghi rõ | 44 | 5,3 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 4.11.2.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 7 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 4 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 3 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 3 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 6.1.7.7.1 | A | Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 2 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 2 |
| 8.2.2.2.2.10 | B | Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující tiếp theo měření. | 2 |
| 5.3.2.1 | B | V upevnění tlumiče pérování jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo upevnění tlumiče pérování neodpovídá požadavkům. | 2 |
| 3.5.1.2 | A | Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). | 2 |
| 1.2.1.3.1 | B | Účinek brzd není spojitě odstupňovaný. | 2 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 20 | 18 |
| 2025 | 17 | 13 |
| 2024 | 28 | 22 |
| 2023 | 38 | 30 |
| 2022 | 41 | 37 |
| 2021 | 56 | 41 |
| 2020 | 70 | 52 |
| 2019 | 75 | 58 |
| 2018 | 86 | 75 |
| 2017 | 40 | 38 |
| 2016 | 41 | 26 |
| 2015 | 86 | 61 |
| 2014 | 70 | 56 |
| 2013 | 85 | 68 |
| 2012 | 84 | 63 |
| 2011 | 73 | 50 |
| 2010 | 96 | 76 |
| 2009 | 87 | 68 |
| 2008 | 45 | 17 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Iveco IS35CI2AA | 20 | 131 | 99,2 % |
| Santana 350 | 20 | 572 | 88,9 % |
| Citroën HY | 19 | 216 | 92,5 % |
| Lublin 3302 | 19 | 1 303 | 83,3 % |
| Nissan Frontier | 19 | 190 | 90,7 % |
| DAF 400 (mẫu xe hiện tại) | 18 | 869 | 89,5 % |
| Destacar NX | 17 | 486 | 90,3 % |
| Ford Courier | 17 | 4 759 | 83,9 % |
| Multicar 2510 | 16 | 4 160 | 89,1 % |
| Suzuki Carry | 16 | 497 | 89,9 % |
| Opel Combo-C-VAN | 15 | 5 960 | 92,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.