Các mẫu khác của hãng DAF
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 35 xe tải dòng xe DAF FAT, đưa mẫu xe này lên vị trí 107. thứ trong nhóm xe tải (N3) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 91 xe riêng biệt và 3 530 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 91 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 3 530 |
| Kiểm định định kỳ | 2 895 |
| Kết quả “đạt” | 88,3 % |
| Bản ghi có số km | 3 488 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 06.10.2008 – 16.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 2 895. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 895 | 88,3 % |
| Opakovaná | 297 | — |
| Evidencní kontrola | 187 | — |
| ADR | 50 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 39 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 18 | — |
| Technická silniční kontrola | 14 | — |
| ADR - opakovaná | 11 | — |
| Pred registrací | 9 | — |
| TSK - Opakovaná | 8 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 2 804 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 2 477, tedy 88,3 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 2 477 | 88,3 % |
| Kết quả 2 | 204 | 7,3 % |
| Kết quả 3 | 123 | 4,4 % |
| Khác / không ghi rõ | 91 | 3,2 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 1.1.9.1.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 71 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 59 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 39 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 38 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 27 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 22 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 21 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 20 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 17 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 17 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 17 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 13 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 10 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 8 |
| 3.3.4.1 | A | Hư hỏng zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 5 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 133 | 125 |
| 2025 | 186 | 169 |
| 2024 | 213 | 199 |
| 2023 | 221 | 196 |
| 2022 | 226 | 201 |
| 2021 | 233 | 205 |
| 2020 | 266 | 227 |
| 2019 | 283 | 237 |
| 2018 | 282 | 226 |
| 2017 | 171 | 129 |
| 2016 | 176 | 118 |
| 2015 | 201 | 131 |
| 2014 | 160 | 131 |
| 2013 | 167 | 124 |
| 2012 | 162 | 131 |
| 2011 | 153 | 119 |
| 2010 | 147 | 114 |
| 2009 | 137 | 102 |
| 2008 | 13 | 11 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Scania P420 | 37 | 1 323 | 92,0 % |
| Liaz 151.270 | 36 | 1 879 | 82,0 % |
| Mercedes-Benz 1824 | 36 | 1 876 | 86,6 % |
| Scania R 124 | 36 | 7 612 | 85,7 % |
| Scania R540 | 36 | 535 | 97,6 % |
| DAF FAT (mẫu xe hiện tại) | 35 | 2 895 | 88,3 % |
| Renault/Marmont D | 35 | 225 | 96,9 % |
| Scania G 420 | 35 | 5 422 | 93,9 % |
| Scania R530 | 35 | 223 | 93,3 % |
| Scania R660 | 35 | 172 | 97,1 % |
| Liaz 111.800 | 34 | 2 330 | 84,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.