Các mẫu khác của hãng Avia
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 10 xe tải dòng xe Avia A60-L, đưa mẫu xe này lên vị trí 105. thứ trong nhóm xe tải (N2) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 102 xe riêng biệt và 1 882 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 102 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 1 882 |
| Kiểm định định kỳ | 1 529 |
| Kết quả “đạt” | 86,7 % |
| Bản ghi có số km | 1 862 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 07.10.2008 – 04.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 1 529. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 529 | 86,7 % |
| Opakovaná | 193 | — |
| Evidencní kontrola | 137 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 14 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 1 485 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 1 288, tedy 86,7 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 1 288 | 86,7 % |
| Kết quả 2 | 139 | 9,4 % |
| Kết quả 3 | 58 | 3,9 % |
| Khác / không ghi rõ | 44 | 3,0 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 1.1.9.1.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 13 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 12 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 7 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 5 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 5 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 4 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 3 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 2 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 2 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 27 | 24 |
| 2025 | 42 | 39 |
| 2024 | 40 | 36 |
| 2023 | 80 | 71 |
| 2022 | 83 | 74 |
| 2021 | 77 | 69 |
| 2020 | 95 | 75 |
| 2019 | 103 | 91 |
| 2018 | 117 | 108 |
| 2017 | 66 | 56 |
| 2016 | 75 | 58 |
| 2015 | 116 | 84 |
| 2014 | 131 | 104 |
| 2013 | 151 | 112 |
| 2012 | 154 | 119 |
| 2011 | 162 | 134 |
| 2010 | 173 | 128 |
| 2009 | 161 | 125 |
| 2008 | 29 | 22 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Mercedes-Benz 609 | 12 | 455 | 90,0 % |
| Avia A 30 | 11 | 7 096 | 88,2 % |
| Avia A31.1K | 11 | 14 484 | 87,3 % |
| Avia A75-K | 11 | 1 366 | 88,1 % |
| Praga S5T-3 | 11 | 1 185 | 94,4 % |
| Avia A60-L (mẫu xe hiện tại) | 10 | 1 529 | 86,7 % |
| MAN 8.224 | 10 | 663 | 89,2 % |
| Praga RND | 10 | 236 | 93,4 % |
| MAN 10.163 | 9 | 702 | 86,7 % |
| Mercedes-Benz 970.02 | 9 | 1 475 | 91,7 % |
| Mercedes-Benz 970.25 | 9 | 2 093 | 91,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.